Влада Зеленського руйнує децентралізацію, яку команда Порошенка будувала попередні роки – Ірина Геращенко

Зміни до Конституції України щодо продовження реформи децентралізації, запропоновані президентом Зеленським, насправді призведуть до формування авторитарної моделі управління в державі. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час погоджувальної ради.

«Правляча партія прийшла до влади під гаслами народовладдя. Внесені зміни  до Конституції, які тільки сьогодні були оприлюднені на сайті Верховної ради України, насправді свідчать про те, що скасовується європейська модель децентралізації», – підкреслила політик.

Вона зауважила, що цими змінами навіть скасовуються норми щодо статусу столиці України – Києва.

«Проводиться така система, якою президент ставить від себе «смотрящих», називає модним словом “префекти”, які насправді матимуть функції прокурора», – наголосила Ірина Геращенко.

За її словами, президент згідно цим змінам може зупиняти повноваження мерів чи рад, взагалі скасовувати і ліквідовувати громади і за якимось поданням префекта може призначати державних уповноважених.

«Хто це такі – невідомо», – зауважила вона.

«Все це викликає дуже великі сумніви. Попередня влада, яку ви так любите критикувати, вносила зміни до Конституції після засідань Конституційної ради, до якої входили не тільки експерти-конституціоналісти, але й представники всіх політичних партій, в тому числі опозиції», – зазначила співголова фракції

«Сьогодні все це народжується в надрах Офісу президента, абсолютно це не читається з експертами, немає ніякої конституційної ради.  Навіть сама правляча партія побачила конституційні зміни сьогодні зранку», – також зауважила депутат.

«Це ніяке не народовладдя. Це, очевидно, що пострадянські люди намагаються повернути сюди нью-СРСР. Ми будемо дуже жорстко цьому протидіяти і інформувати, що ви просто сьогодні руйнуєте європейську децентралізацію, яку ми будували попередні роки», – наголосила Ірина Геращенко.