«Європейська Солідарність» вимагає звіту МЗС про нормандську зустріч, а також ухвалення закону про статус заручників, полонених та зниклих безвісті – Ірина Геращенко

Фракція «Європейська Солідарність» вимагає звіту міністра закордонних справ влади Зеленського про підсумки Нормандського саміту і підготовку до наступної зустрічі, а також закликає парламент ухвалити закон про статус заручників, полонених, зниклих безвісті.

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час погоджувальної ради.

«Нам би дуже хотілося, під час години запитань до уряду заслухати міністра закордонних справ за підсумками Нормандського саміту і підготовки до наступного, якщо президент не знаходить можливості звітувати перед парламентом, обраним народом, про міжнародні переговори», – сказала парламентар.

Політик наголосила, що саме активність громадянського суспільства і опозиційних політичних сил допомогла президенту Зеленському відстояти важливі для України позиції в переговорах.

«Ми пишаємося тим, що три політичні партії, окресливши «червоні лінії», допомогли президенту в його переговорних позиціях в Парижі дуже чітко заявити, що федералізації не буде й інші «червоні лінії», – підкреслила вона.

Ірина Геращенко звернула увагу, що головним результатом Нормандського саміту став потенційний обмін заручниками і закликала парламент ухвалити закон про заручників, полонених і зниклих безвісті.

«Насправді головний підсумок саміту – це домовлятися про те, щоби домовлятися і звільнити заручників. Ми всі, звичайно, очікуємо звільнення українців, які близько п’яти років дехто знаходиться на окупованих територіях. Великий борг українського парламенту – ухвалити закон про статус заручників, полонених, зниклих безвісті – це перехідний законопроект з попереднього парламенту. Ми просимо до нього повернутися і ухвалити», – сказала співголова фракції.