Зеленський намагається узаконити особливий статус ОРДЛО і запустити федералізацію України – Володимир Ар’єв

Зміни до Конституції України, запропоновані президентом Зеленським, реалізують путінський сценарій федералізації та злиття України під вимоги Кремля. Про це написав депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Війна – це мир. Свобода – це рабство. Неуцтво – це сила». Орвелл втілюється у змінах до Конституції», – так прокоментував Володимир Ар’єв зміни до Конституції України, запропоновані презентом Зеленським.

«Цю «децентралізацію» із закріпленням прямої одноосібної президентської вертикалі ще будуть аналізувати», – наголосив він.

Депутат підкреслив, що в президентській ініціативі є один реальний очевидний сигнал тривоги.

«На прямолінійну зміну статусу ОРДЛО у Зеленського не наважились. Вирішили заховати», – підкреслив депутат фракції.

Володимир Ар’єв зазначив, що в чинній редакції Конституції України статтею 92 встановлено, що виключно законами України визначаються, зокрема, статус столиці України; спеціальний статус інших міст.

Президент Зеленський пропонує, щоб в Конституції було передбачено також встановлення законами України адміністративно-територіального устрою, правового статусу адміністративно-територіальних одиниць, правового статусу міста Києва як столиці України.

Депутат пояснив, що такі зміни до Основного закону дозволять змінювати адміністративно-територіальній устрій держави простою більшістю голосів – 226, а не конституційною у 300 голосів, як це діє зараз.

«Привіт узаконене ОРДЛО простою більшістю ВРУ. 226 голосів замість 300. У статусі, який визначать потім. А далі можна і фактичну федералізацію під таке формулювання, якщо домовляться. Кількаходовочка», – зазначив член «Європейської Солідарності».

Парламентар нагадав, що після Нормандського саміту він прогнозував подібні дії команди Зеленського.

«Я казав, всі основні дії зі злиття України під вимоги Путіна будуть не в Парижі. Треба стежити за руками потім. Ось, будь ласка, фокус номер раз», – додав він.

«Владі треба показати, що Конституція не може стати розмінною монетою в небезпечних іграх з Кремлем. Бо на кону не самопіар Зеленського, а безпека України», – заявив Володимир Ар’єв.