Олег Синютка: Децентралізація Зеленського може бути виконанням паризьких домовленостей для забезпечення особливого статусу ОРДЛО

Зміни до Конституції в частині децентралізації, запропоновані Зеленським, несуть загрозу надання особливого статусу окремим областям.

Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка в коментарі журналістам.

«Децентралізація, яку розпочав п’ятий Президент України Петро Порошенко, надала реальну можливість громадам отримати не тільки повноваження, а й ресурси для їхнього здійснення. Тобто людям не треба було йти і стояти в черзі до чиновників, обходити київські кабінети. Вони отримали повноваження і фінансові ресурси. В цьому законопроекті ми бачимо ту частину, яку пропонував Президент Порошенко і вона є добра, адже це продовження можливостей місцевих громад і передача реальних повноважень» – зазначив парламентар.

Він наголосив, що надання Верховній Раді повноважень по зміні правового статусу територій простою більшістю у 226 голосів імовірно є результатом переговорів Путіна і Зеленського в Парижі.

«Друга частина – це російська ложка дьогтю. Ми не можемо погодитися з тим, що ці зміни до Конституції фактично забирають адміністративно територіальний поділ України. А також, у разі ухвалення цього законопроекту проста більшість зможе змінити назви областей, територію і – найгірше – надати окремим територіям статуси автономії, спеціальної зони тощо.

Виглядає так, що це виконання підкилимних домовленостей Нормандського саміту. Тому була така терміновість і поспіх протягнути це через сесійну залу. Їм це не вдасться, тому що унітарний характер – це основа розвитку української держави», – сказав Синютка.

Також політик зазначив, що «відсутність згадування про Севастополь та назва об’єднань, як округи (як в російській Конституції – ред.)» є неприпустимою.