Володимир Ар‘єв про «червоні лінії» газового контракту: більші обсяги транзиту, ніякоЇ купівлі російського газу, чіткі гарантії з боку РФ

Умови газового контракту, який буде укладений після підписання газового протоколу, мають чітко відповідати національним інтересам України. А суспільство має окреслити для влади «червоні лінії», які неприпустимо перетнути під час укладання транзитного договору. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар‘єв.

«Газовий протокол всі обговорили. Тепер попереду газовий контракт. Він – найважливіше», – наголошує Ар‘єв.

«Аналіз протоколу показав: громадянське суспільство має окреслити владі червоні лінії для майбутнього контракту.

1) ніяких прямих угод з Газпромом на постачання газу. Це не питання бізнесу, це питання нацбезпеки;
2) обсяги транзиту при домовленій ціні мають бути точно більшими, ніж вихід в собівартість. 40 млрд м3 в рік – мало;
3) гарантії виконання угоди з боку РФ мають бути чітко прописані в контракті і відповідальність РФ за зрив має визначатися в конкретних цифрах та умовах штрафних санкцій. Росія завжди зриває підписаний контракт, якщо він стає невигідним або заважає іншим планам», – нагадав Володимир Ар‘єв.

«Україна зараз в сильній переговорній позиції в газовому питанні. Санкції США проти Північного Потоку 2 викликали форменну істерику в Москві та Берліні. Тому виставляти умови і досягати результату можна. Якщо вистачить волі захищати національні, а не приватні інтереси», – наголосив народний депутат.