Команда Зеленського намагається збудувати автократію в Україні – Климпуш-Цинцадзе про політичні підсумки 2019 року

Президентські і парламентські вибори, які відбулись у 2019 році, суттєво вплинули на подальший розвиток і рух України. Про це сказала голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу, депутат з фракції «Європейська Солідарність», голова Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі радіо НВ.

«Ми бачимо, як себе поводить монобільшість. Це політичний проект, який визначив для себе, що, мовляв, можна рухатися, незважаючи ні на опозицію, ні на меншість, ні на думку інших. І, мовляв, маючи таку шалену підтримку у суспільстві, можна руйнувати і державні інституції, можна руйнувати і баланс влади в Україні», – прокоментувала представниця «Європейської Солідарності» роботу більшості в парламенті.

«Це те, що відбувається протягом останніх чотирьох місяців, з початку роботи цього парламенту. І це дуже сильно непокоїть», – додала вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила: «Фракція партії «Слуга народу» – це виконавець завдань з Офісу президента. Так само як і Кабінет міністрів».

«І це звичайно непокоїть, тому що, наскільки я пам’ятаю нашу Конституцію, ми сьогодні маємо парламентсько-президентську республіку, яка де-факто перетворюється на президентське правління. І, на жаль, має вже ознаки автократичності», – заявила депутат.

За її словами, така політика правлячої більшості абсолютно не співвідноситься і з суспільними настроями в Україні, і з самоусвідомленням українців. «Якщо ці зародки автократизму, які ми вже бачимо і які дають про себе знати, будуть далі розповсюджуватися і будуть мати вплив на наших громадян, то це відповідно відобразиться на суспільних настроях», – переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона додала, що робота опозиції в умовах існування монобільшості в парламенті складна.

«Спочатку видавалося, що вони нас не будуть чути І так вони себе і поводили, бо вважали, що тільки за їхніми правилами буде рухатися робота  парламенті. Але професійність цілеспрямованість і ціннісність дає свої плоди. До нас почали прислухатися, нам дійсно вдалося відвернути велику кількість якихось дурниць, щоб вони не стали частиною нашого законодавства», – розповіла політик.