Народні депутати України вимагають від Зеленського виключити беркутівців зі списку на обмін

Обмін підозрюваних екс-співробітників Беркуту, що обвинувачуються у вбивствах мирних протестувальників, без винесення останнім вироку, ставить під загрозу ключову кримінальну справу Майдані про розстріл 47 героїв Небесної сотні. Про це йдеться у поширеному в мережі Facebook зверненні групи народних депутатів різних скликань. Вони наголошують, що після обміну буде неможливо довести вину беркутівців у вбивствах. 

«Крім того, дії Генерального прокурора створюють катастрофічний  прецендент, коли в ручному режимі розвалюється судовий процес через незаконну письмову вказівку прокурорам підтримати вимоги сторони захисту підозрюваних», – йдеться у заяві.

«Це в той час, коли Російська Федерація фактично порушує умови, щодо «обміну всіх на всіх», адже  всупереч домовленостям віддають лише громадян України, які перебувають в полоні терористичних організацій ДНР/ЛНР, без включення у список кримчан та українців, що утримуються в Росії», – наголошують народні депутати.

«Таким чином, в українському суспільстві штучно створюється конфлікт між потерпілими в справах Майдану та родичами заручників Кремля, конфлікт між правосуддям та свободою.

Публічно вимагаю від Президента України Володимира Зеленського:
– виключити підозрюваних співробітників «Беркуту» в справі розстрілу 47 героїв Небесної сотні зі списку обміну до моменту винесення вироку по останнім!

Від Генерального прокурора та групи прокурорів в суді:
– дотримуватися закону, Генеральному прокурору припинити тиск й не порушувати процесуальну незалежність прокурорів; 
– не виконувати злочинних вказівок;
– виконувати покладені на вас Конституцією вимоги представляти від імені держави обвинувачення в суді;
– захищати права потерпілих та суспільства у справах розстрілів мирних протестувальників під час Революції Гідності», – наголошує Ірина Фріз.

До звернення долучилися Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Марія Іонова, Олена Сотник, Вікторія Пташник, Павло Різаненко, Оксана Юринець, Ганна Гопко, Сергій Висоцький, Андрій Левус, Володимир Ар’єв, Олександр Черненко, Олексій Мушак.