Влада має всебічно і чесно інформувати суспільство про хід розслідування катастрофи українського літака Boeing-737 рейсу PS 752 – Ірина Геращенко

Влада має зробити висновки зі своїх організаційних і комунікаційних помилок, які були допущені під час збиття українського літака в Ірані, та обов’язково чесно і в повному обсязі інформувати українське суспільство про хід розслідування цієї жахливої трагедії.  

Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на засіданні Верховної Ради під час обговорення Заяви Верховної Ради України у зв’язку з трагічною загибеллю пасажирів літака рейсу PS 752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

«Якщо сама Україна не зробить уроків і висновків з цих організаційних і комунікаційних помилок, які були допущені владою, це означає, що ми з недостатньою повагою ставимося до пам’яті професійного екіпажу, який спочатку звинуватили в тому, що це може бути його провина. І до пам’яті жертв, і до родичів, які сьогодні очікують, що будуть доставлені тіла загиблих», – зазначила депутат.

Вона зауважила, що при підготовці проекту заяви пропозиції від опозиційних депутатів були враховані, але важливо також передбачити в її тексті необхідність обов’язкового повного інформування українського суспільства про хід розслідування.

«Власне вся проблема йде не про якусь альтернативну заяву, а про те, що опозиція звертається до вас з одним – щоб в цій заяві були наступні фрази: Верховна Рада України звертається до Кабінету Міністрів, міністерства закордонних справ, Офісу президента України, інших органів державної влади щодо необхідності своєчасного, фахового, всебічного і чесного інформування українського суспільства про причини катастрофи українського літака Boeing-737 та хід її розслідування», – повідомила представниця «Європейської Солідарності».

«Це наша з вами, Верховної Ради України, повага до пам’яті екіпажу, який загинув, до жертв, і врешті-решт до іміджу країни», – підкреслила Ірина Геращенко.