Ця недолуга влада зневажає і парламентаризм, і українських виборців – Олег Синютка

Оприлюднення записів розмов в кабінеті прем’єр-міністра Олексія Гончарука продемонструвало всю непрофесійність сьогоднішньої влади України, а сам прем’єр повністю зневажив парламентом.

Про це сказав депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка в коментарі телеканалу «Еспресо».

«Думаю, що оприлюднення аудіозаписів в кабінеті прем’єр-міністра ще раз продемонструвало всю непрофесійність сьогоднішньої влади і всі проблеми, які сьогодні існують у владі. На превеликий жаль, ці проблеми заважають зростанню і економіки, і добробуту українців», – зазначив депутат.

«Хотів би підкреслити, що ключовим питанням є також питання безпеки. Тому що якщо в кабінеті найвищої посадової особи виконавчої влади держава не може забезпечити збереження державної таємниці, то тільки можна подумати в якому стані взагалі сьогодні знаходиться держава і її органи управління», – додав він.

Депутат також наголосив, що з’явилися ці записи невипадково.

«Я переконаний, що ці записи, які були зроблені дещо раніше, просто використовуються для того, щоб проросійські сили, щоб олігархи поставили уряд повністю під свій контроль. І цього не можна допустити», – сказав він.

«Щодо заяви самого прем’єр-міністра, на мою думку, це неповага до українського парламенту. Тому що згідно Конституції в Україні парламентсько-президентська республіка. Прем’єр-міністр України призначається і звільняється народними депутатами України», – сказав представник «Європейської Солідарності».

«І тут зовсім не питання в тому, чиї більші повноваження, чиї більші можливості. Тут питання в тому, що якщо прем’єр-міністр не знає чи демонструє неповагу до чинного законодавства, як може тоді будь-який представник, будь-якої гілки влади вимагати законослухняності від будь-кого з громадян України», – зазначив Олег Синютка.

Депутат зауважив, що фракція «Європейська Солідарність» не голосувала за призначення цього Кабінету міністрів і вся відповідальність за нинішній склад уряду і результати його діяльності лежить на фракції «Слуга народу».

«Ми вважаємо цей уряд непрофесійним і результати його роботи, завершення 2019 року і початок 2020 року – це суттєві проблеми в економіці», – сказав він, додавши, що уряд не спромігся запропонувати зростання зарплат, пенсій та соціальних виплат для українців.

«Ключ до відставки уряду, на жаль, не в руках «Європейської Солідарності». «Слуги народу», які сьогодні мають монобільшість, вони повністю відповідають за ситуацію в державі разом з президентом України. І в їхніх руках знаходиться відставка чи продовження діяльності уряду», – зазначив депутат.

Олег Синютка також прокоментував запізнення уряду в парламент на годину запитань до уряду та короткий виступ прем’єра Гончарука, який прибув пізніше всіх урядовців і не став відповідати на запитання депутатів.

«Ви знаєте у нас такий достатньо дивний уряд України. Я пам’ятаю той момент, коли під час призначення загубився міністр оборони України і його шукали, тепер загубився прем’єр-міністр України. Такий уряд загублених людей. І це, насправді, велика проблема для України», – сказав він.