Ірина Фріз: об‘єднання Мінветеранів з Міністерством окупованих територій від початку було невдалою ідеєю, і ми про це говорили

Ідея об‘єднати Міністерство у справах ветеранів із Міністерством у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб від початку було невдалою ідеєю і призвело до блокування будь-якої ефективної роботи. Про це заявила народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз в ефірі телеканалу «Прямий», коментуючи так звану «теленараду» Зеленського і Гончарука, під час якої президент дав доручення прем‘єру розділити укрупнені на початку каденції нинішньої влади міністерства назад. Як відомо, Ірина Фріз до парламентських виборів 2019 року була Міністром у справах ветеранів і саме вона з командою однодумців, волонтерів та ветеранських організацій «з нуля» створила структуру міністерства.

«В мене одразу було дуже негативне ставлення до об’єднання цих двох міністерств. Я розуміла, скільки потрібно часу для того, щоб запустити міністерство. Згідно чинного законодавства, це, починаючи від розробки і затвердження положення про міністерство, запуску відповідних конкурсів для того, щоб мати можливість апарату працювати. І в такий спосіб – просто втрата часу. Я навіть тоді говорила, що об’єднати Міністерство ветеранів з Міністерством тимчасово окупованих територій – це фактично поставити на ручні гальма діяльність Міністерства у справах ветеранів. Тому що ми запустилися, ми були готові. Все, що було потрібно – просто виділити фінансування, яке, на жаль, ми не встигли дати за часів уряду Володимира Гройсмана. Хоча він наполягав, він декілька разів давав доручення міністру фінансів пані Маркаровій виділити відповідне фінансування, яке вона не видавала. На жаль, це був факт. І я категорично була проти об’єднання міністерств», – зазначила Ірина Фріз.

Фріз наголосила, що есперименти влади з об‘єднанням-роз‘єднанням міністерств дорого коштуватимуть платникам податків і негативно вплинуть на розвиток економіки та соціальної сфери. Адже будь-яка реорганізація забирає час і ресурси – наголошує Фріз.

«Що ми зараз чуємо? Зараз прем’єр отримує вказівку від президента щодо недоречності об’єднання деяких міністерств. Це не лише Міністерство у справах ветеранів. Це і Міністерство культури, як він зазначив, і Міністерство економіки. Тобто вони зараз будуть по-новій писати положення під нові міністерства, які потрібно розвести. Благо, вони вже там є плюс-мінус готові, тому їх просто потрібно затвердити урядом. Але це втрата часу. І, попри все це, всі ці міністри і всі ці апарати будуть отримувати весь цей час шалені заробітні плати. Тому що вони затвердили нові оклади, які будуть понад 200 тисяч з преміальними. Це нонсенс, коли міністерство не працює, не надає відповідну кількість адміністративних послуг для тих, хто очікує послуги, проте отримує велику заробітну плату», – додала Фріз.