Олексій Гончаренко звернувся до НАЗК із повідомленням про корупційне правопорушення, вчинене Зеленським через незадекларований відпочинок в Омані

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо порушення президентом України Володимиром Зеленським вимог законодавства про обов’язкове декларування витрат після таємного відпочинку в Омані.

Як відомо, прес-служба Зеленського повідомила 5 січня, що президент відпочиває в Омані за власний кошт. «Під час перебування в Омані президент України Зеленський ВО проживав разом з дружиною та дітьми у 5-зірковому готелі Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel. Лише вартість проживання в президентському люксі цього готелю, де начебто було зафіксоване його проживання, становить близько 100-135 тисяч гривень на добу. А взагалі ця поїздка до Оману коштувала президенту України не менше 2,5 мільйонів гривень, – причому до цієї суми не входить вартість перельоту президента України разом з членами його сім’ї з Києва до Оману та з Оману до Києва», – повідомляє Олексій Гончаренко.

9 січня 2020 року Зеленський повернувся до Києва чартерним рейсом, вартість якого становить від 63 до 75 тисяч доларів США – йдеться у зверненні народного депутата.

Відповідно до закону «Про запобігання корупції», президент Зеленський мав у десятиденний термін, тобто до 20 січня 2020 року, внести зміни до своєї декларації.

Однак станом на 21 січня в Єдиному державному реєстрі декларацій відповідне повідомлення відсутнє, – наголошує Олексій Гончаренко. Народний депутат повідомляє НАЗК про можливий факт корупційних порушень, допущених президентом Володимиром Зеленським, і вимагає від НАЗК надати відповідну правову оцінку.