Депутати з «Європейської Солідарності» обговорили із делегацією БДІПЛ ОБСЄ «диктаторські» ініціативи влади та неприпустимість виборів в ОРДЛО за правилами Кремля

Співголови фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко і Артур Герасимов разом із колегами по фракції Ростиславом Павленком та Максимом Саврасовим обговорили із делегацією високого рівня Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ останні зміни в українському виборчому законодавстві, а також небезпечні для демократії ініціативи від монобільшості Зеленського. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомила Ірина Геращенко.

«Обговорили новий Виборчий кодекс, майбутні місцеві вибори. Поінформували про тривожні сигнали згортання демократіЇ з боку влади. Зокрема, диктаторський проект закону про дезінформацію, яким влада планує встановити фактичну цензуру в медіа і посилити тиск на журналістів», – повідомила Геращенко.

«Серйозне занепокоєння викликає і наступ на децентралізацію, зокрема, президент Зеленський вже двічі подавав до Верховної Ради зміни до Конституції, які руйнують місцеве самоврядування», – акцентує співголова «Європейської Солідарності».

«Особливу увагу приділили безпековим питанням, окупації Криму і Донбасу з боку РФ. Я наголосила про нашу незгоду і критику звітів БДІПЛ / ОБСЄ про вибори в Ромійській Федерації, до яких не було включено навіть рядка про незаконні вибори в окупованому Криму. Наголосила, що Верховна Рада прийняла 2 відповідні заяви (у 8-му скликанні і в 9-му), в тому числі за нашого авторства. Й ми очікуємо, що ОБСЄ врахує цю критику і в звітах фіксуватиме недопуск на окуповані території і проведення там незаконних виборів», – зазначила Ірина Геращенко.

«Також ми критично сприймаємо зафіксоване і підписане нинішньою владою в так званій «формулі Штайнмайера» формулювання про можливість визнання виборів на Донбасі такими, «що в цілому відповідають стандартам ОБСЄ». Вибори або демократичні і вільні, або ні. Й не треба на догоду РФ придумувати гібридні формулювання оцінки виборів під дулами автоматів. Вибори на Донбасі можуть відбуватися виключно після деокупації, вирішення питання кордону і виключно за стандартами ОБСЄ, без всіляких приставок «в цілому», – наголошує Геращенко.