Влада отримає повний контроль над інформаційним простором через закон про дезінформацію – Микола Княжицький

Законопроект про дезінформацію небезпечний, бо дає владі контроль над інформаційним простором. Таку думку висловив депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в ефірі програми «Політклуб з Віталієм Портніковим» на телеканалі «Еспресо».

«Так званий закон про дезінформацію. Зеленський сам поставив і перед своєю більшістю, і перед урядом завдання сформулювати закон, який би формулював стандарти новин. Вже перше це побажання – формулювати стандарти новин – викликало величезне занепокоєння в журналістському суспільств, політичному і громадянському суспільстві. Бо стандарти новин точно не влада повинна формулювати, а кожен засіб масової інформації, відповідно до власних кодексів і власних поглядів на те, яким чином вести мовлення і друкувати газету», – сказав Княжицький.

Він додав, що в цьому законопроекті, крім так званих стандартів новин, є декілька жахливих пунктів.

«Я не буду говорити про створення дуже дивних, псевдо, як колись говорили – це така комсомольська чи партійна школа, якихось провладних журналістських організацій чи асоціацій, які мають визначати, хто є журналістом, а хто не є. Влада весь час намагається втрутитися і перетворити саморегулювання в інструмент цензури, беручи за приклад європейський досвід, але створюючи це за досвідом радянським», – зазначив депутат.

Він наголосив, що в проекті є два пункти, які його особисто дуже турбують.

«Один із них – це обмеження провайдерів, їх можна примусити закрити той чи інший сайт або канал, якщо є реальні важелі впливу. Коли перед росіянами постало таке завдання, бо Росія як і Китай – це країни, які вводять цензуру, мають обмеження в інтернеті, то вони ввели так зване ліцензування провайдерів. Це єдиний спосіб якось контролювати тих, хто надає послуги інтернету. Бо якщо ти забереш у них ліцензію, то вони не матимуть можливості чи права працювати», – пояснив депутат.

«По суті, цей законопроект можна реалізували лише через ліцензування провайдерів», – сказав Микола Княжицький.

«Другий пункт, який викликав у мене занепокоєння, це так зване визначення доброчесних та недоброчесних медіа, а фактично і блогерів, і інших людей, які розповсюджують інформацію», – зазначив представник «Європейської Солідарності».

«Ви маєте мати «зірочку» від держави, що ви доброчесний», – додав він.

«В нас фактично, громадянам пропонують стати медіа і отримувати рейтинг доброчесності. Якщо ви хочете бути популярним блогером і мати доступ до державних подій, десь акредитуватись, щоб поширити свою інформацію як медіа, тоді ви маєте бути доброчесним. Очевидно, що ця формула взята з китайського законодавства», – сказав Княжицький.

«Все це жахає, дивує, ля мене це виглядає абсурдним, і не зрозуміло навіщо. І не зрозуміло як можна втілити», – додав він.