«Європейська Солідарність» вимагатиме перегляду кадрових призначень в ДБР – Ірина Геращенко

Родини Героїв Небесної Сотні обурені кадровими призначеннями в Державному бюро розслідувань і виступають проти призначення першим заступником керівника ДБР Олександра Бабікова – колишнього адвоката Януковича.

Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко сказала в ефірі телеканалу «Прямий».

«Наша політична сила вважає, що керівництво держави, президент України  мають виконувати Конституцію, так само як і кожен народний депутат», – сказала вона.

Депутат підкреслила, що призначення виконуючого обов`язків директора ДБР з порушенням Конституції є неприпустимим, як і проведення конкурсу на посаду заступника керівника ДБР за один день.

«А його саме так провели. І, очевидно, що його провели так, щоб взяти адвоката Януковича на цю посаду», – зазначила Ірина Геращенко.

Співголова фракції підкреслила, що це і юридичне, і конституційне, і політичне, і моральне питання.

«Наша позиція – ми будемо стояти разом з родинами Небесної Сотні і будемо вимагати перегляду, в тому числі цих кадрових рішень», – сказала депутат  

За її словами, до команди Зеленського виникають не тільки питання, що під час обміну полоненими на вимогу Росії віддали беркутівців. А й в тому, що прямо посеред процесу змінили прокурорів, які підтримували державне обвинувачення. 

«Зараз призначили першим заступником директора ДБР людину, яка не просто була адвокатом Януковича. А людину, яка має конфлікт інтересів, тому що вона захищала Януковича у цих справах», – зауважила вона.

«Проти цього виступають самі родини Небесної Сотні», – підкреслила Ірина Геращенко.

Вона розповіла про зустріч з родинами Небесної Сотні, яка відбулась сьогодні. 

«Це жахливо, коли сидить мама 18-річного хлопця, який загинув за ідею, за Україну, і сьогодні вона говорить, що бачила людину, яка стріляла в її сина, і тепер ця людина на волі, вона втекла. Де справедливість?» – розповіла депутат.

«Є питання юридичні, є питання політичні, і є питання моральні. Влада зобов`язана дати відповідь на всі три питання», – також сказала вона.

«Щодо юридичного питання – цих людей віддали без вироків. І сьогодні у родин, у адвокатів, у постраждалих тоді на Майдані є недовіра до того, що відбувається зі слідством», – зазначила співголова фракції. 

За її словами, також у родин залишається питання хто буде проводити розслідування, є також питання щодо можливих зниклих доказів. 

«І питання моральне. Вибачте, але люди, які сьогодні у владі, прийшли до влади так само завдяки цим змінам в Україні, завдяки тому, що тут є демократія, свобода слова», – наголосила вона.

«Ця влада тепер має дати відповідь на питання, що відбувається в розслідуванні», – підкреслила співголова фракції «Європейська Солідарність».