Олексій Гончаренко: Україна буде оскаржувати повернення російської делегації в ПАРЄ

Україна буде оскаржувати участь російської делегації в сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», член постійної делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко в кулуарах засідання ПАРЄ.

«Починається важлива сесія і ніякої співпраці з російською делегацією бути не може Вони можуть європейцям розповідати, що в Росії є парламент і там є з ким співпрацювати. Ми розуміємо, що в Росії є імператор і ніякого парламенту, по факту, не існує тому всі ті хто приїжджає в ПАРЄ нічого не вирішують і співпрацювати з ними немає сенсу. Це країна агресор, яка брутально порушує всі цінності Ради Європи.

Сьогодні наше завдання оскаржити повноваження російської делегації. Ми це зробимо, побачимо чи наберемо необхідну кількість голосів для запуску цієї процедури, там потрібно в одному випадку 10, в іншому 30 колег, які підтримають нас в залі Асамблеї. Якщо наберемо, то далі протягом двох днів буде ухвалено рішення вирішальне про те чи може Росія працювати в ПАРЄ», – сказав він.

Також парламентар наголосив, що Росія продовжує агресію проти України і наша країна буде наполягати на неприпустимості таких дій держави-агресора.

«Ми розуміємо настрої, які є в Європі, розуміємо, що недарма Росію повернули в ПАРЄ, і кінцевого результату буде дуже важко досягти. Навіть факт оскарження важливий, тому що він продемонструє, що Україна нічого не забула – ні Крим, ні Донбас. І ми не дамо європейцям про це забути.

Ми будемо нагадувати про те, що Росія, хай вона зараз сидить тут поруч з нами, але це країна, яка брутально порушує всі принципи і цінності цієї організації», – зазначив політик.

Гончаренко підкреслив, що Україна співпрацює, в даному питанні, з країнами групи «Балтик+».

«Була велика зустріч в українському представництві з країнами групи «Балтик+» – делегації Грузії, Естонії, Литви, Латвії і України. Де було ухвалено рішення про координацію дій щодо оскарження російських повноважень. Це важлива співпраця з нашими колегами, які чудово розуміють наскільки небезпечним є режим Путіна. Ця координація буде відбуватися постійно протягом цієї і наступних сесії. Ми більше ніж всі інші розуміємо, що в нас є спільний ворог, і ціну російського слова. Тому що їх заяви насправді нічого не значать», – зауважив політик.

Парламентар зазначив, що до участі російської делегації є процедурні питання і питання невиконання нею резолюцій ПАРЄ.

«Дві базові речі – процедурні підстави, тут ми посилатимемось на те, що в складі російської делегації двоє знаходяться під санкціями Європейського Союзу – Леонід Слуцький і Леонід Калашніков – це порушення для того, щоб їм відкрили візу і вони могли в’їхати в Європу порушуючи рішення ЄС.

Друга підстава, по суті, яка базується на низці резолюцій ПАРЄ щодо зупинки агресії Росії, повернення Криму, зупинення порушень прав людини, звільнення всіх полонених і політв’язнів, які не виконані Російською Федерацією», – сказав Гончаренко.

«Повноваження буде оскаржувати грузинська делегація, бо Грузія головує в Раді Європи, але на цих підставах ми будемо працювати з партнерами, щоб вмовити їх підтримати нашу позицію», – додав він.