«Європейська Солідарність» вимагає перезавантаження ДБР і притягнення до відповідальності всіх фігурантів «плівок Труби»

Фракція «Європейська Солідарність» вимагає від влади Зеленського припинити втручання у діяльність правоохоронних органів і проведення прозорого конкурсу керівництва ДБР. А також неприпустимим є ігнорування позиції родин Героїв Небесної Сотні щодо призначення адвоката Януковича Бабікова на посаду першого заступника голоси ДБР. Про це заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп. 

«Розпочинається нова сесія Верховної Ради, а свавілля Державного, а скоріше антидержавного, бюро розслідувань продовжується. Призначення адвоката Януковича Бабікова на посаду першого заступника директора ДБР – неприпустиме, з огляду на його конфлікт інтересів у справах Майдану. Показово, що й конкурс, в якому начебто переміг Бабіков, мав усі ознаки бутафорного», – сказав народний депутат.

Він наголосив на тому, що «Європейська Солідарність» вимагає від керівництва ДБР пояснити дії своїх підлеглих на профільному комітеті і закликала надати слово представникам родин Героїв Небесної Сотні.

«До всіх демократичних сил парламенту звернулись родини Героїв Небесної Сотні із проханням передати звернення проти цього призначення до керівництва Бюро, яке їх ігнорує. Однак народних депутатів спільно з родинами Героїв не пропустили до ДБР, чим брутально порушили закони України та Конституцію. Для «особливо талановитих» юристів, навіть існує дуже чітке тлумачення Конституційного суду з цього приводу. Але мабуть як завжди законів в команді Зеленського і ДБР не читають. Такі дії ДБР – це черговий крок до перетворення України на тоталітарну державу», – підкреслив парламентар.

«Вимагаємо викликати директора ДБР Ірину Венедіктову на засідання профільного комітету для пояснення того, що в ДБР не дочитали закон чи свідомо його порушили?

Вимагаємо від команди Зеленського не ігнорувати родини Героїв Небесної Сотні. Просимо голову Верховної Ради надати слово на Погоджувальній Раді мамі вбитого на Майдані Саши Плеханова пані Інні. Вона сьогодні присутня у Верховній Раді», – сказав Герасимов.

Народний депутат наголосив на неприпустимості викривлення фактів Бабіковим щодо його статусу в судових справах проти екс-президента Януковича і застосуванні фізичного насилля проти журналістів і громадських активісті представниками спецназу ДБР.

«Після розголосу скандалу, пан Бабіков зібрав брифінг, на якому цинічно збрехав (про свій статус захисника в справах Януковича – ред.), його брехню спростовують не тільки документи, але і заяви інших учасників судових засідань. В той же час, спецназ ДБР, знявши з форми свої шеврони та прізвища, нагадаю, що саме в такому вигляді російська армія здійснювала агресію, серйозно травмував журналістку та учасницю Революції Гідності Тетяну Чорновол, яка прийшла поставити гострі запитання адвокату Януковича», – зауважив політик.

Парламентар нагадав, що незалежна міжнародна експертиза підтвердила автентичність голосу екс-очільника ДБР Романа Труби на плівках, на яких імовірно представники Офісу президенту Богдан і Смірнов, інструктують його щодо політичних переслідувань представників опозиції.

«Насправді свавілля в ДБР почалось із втручання офісу Зеленського в роботу Бюро. Нещодавно автентичність голосу Труби (на так званих «плівках Труби» – ред.) підтвердили незалежні експерти з багаторічним досвідом роботи в центрі криміналістичних досліджень Міністерства громадської безпеки в Канаді. Видається, що ДБР перетворилось на плацдарм антимайдану для наступу на досягнення Революції Гідності і її активних учасників!» – сказав він.

«Пропонуємо включити до порядку денного проект постанови №2649 про утворення ТСК із розслідування фактів незаконного втручання Офісу президента в роботу правоохоронних органів», – додав Герасимов.