Ірина Фріз: Законопроект уряду про працю де-юре закріплює кріпацькі відносини між роботодавцем та працівниками

Уряд вніс на розгляд Верховної Ради законопроект «Про працю», який де-юре закріплює кріпацькі відносини між роботодавцем та працівниками, вбиває профспілки, порушує права жінок, військовослужбовців, знижує соціальні гарантії на відпустку.

Про це написала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Сьогодні відбулось перше засідання робочої групи з розгляду п’яти законопроектів про працю та трудові відносини. Де – факто профільний комітет намагається «зберегти обличчя» уряду, який поспіхом вніс законопроект № 2708, що викликав шквал обурення і негативних висновків вже на старті», – написала Фріз.

Вона зазначила, що законопроект «Про працю» не пройшов фахового та громадського обговорення.
«Кабмін вніс те, що де-юре закріплює кріпацькі відносини між роботодавцем та працівниками, вбиває профспілки, порушує права жінок, військовослужбовців, знижує соціальні гарантії на відпустку, відпочинок тощо», – наголошує депутат.

Вона переконана, що потрібно брати за основу не «шедевр» законодавчої творчості уряду, а збирати фахівців, представників всіх сторін і напрацьовувати якісні прогресивні зміни трудового законодавства і новий Кодекс про трудові відносини.

Фріз нагадала, що представники профспілок, науковців, а також Міжнародної організації праці та Уповноваженого з прав людини чітко озвучили «червоні лінії», які повністю співпали і позицією фракції «Європейська Солідарність».  

Депутат вважає, що не можна  допустити заміну кодифікованого акту звичайним профільним законом. Це є свідченням некомпетентності та невігластва у підході до оновлення трудового законодавства.

Також не  можна допустити зведення до регулювання лише індивідуальних трудових відносин, повністю ігноруючи колективні.

«Необхідно не допустити залишення працівника сам-на-сам з бізнесом без будь-яких законодавчих гарантій та захисту з боку держави. Це є суттєвим обмеженням прав людини і громадянина. Не допустити розгляду в парламенті без експертизи МОП, що є обов’язковою умовою при розробці нового трудового законодавства. Від професійних кіл та науковців отримала підтвердження аналізу щодо недолугості урядового проекту та беззаперечно наполягатиму на недопущенні винесення на голосування проекту 2708, принаймні в теперішньому його вигляді»,- написала парламентар.

Вона зазначила, що необхідно надалі працювати над змінами, щоб народні депутати, члени профільного комітету мали можливість ухвалити рішення, яке дозволить законодавчій гілці влади не ганьбитися як уряд перед громадянами України.