Іванна Климпуш-Цинцадзе: Ідея Зеленського провести вибори в ОРДЛО в жовтні небезпечна для цілісності української держави

Пропозиція радника президента Зеленського Єрмака про одночасне проведення виборів на окупованих територіях і місцевих виборів по всій Україні загрожує цілісності української держави. Про це заявила голова комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі журналістам.

«Як на мене, це дуже небезпечна заява, і мені прикро, що вона не отримала таке суспільне обговорення, в порівнянні із заявою народного обранця з монобільшості щодо платіжок і пропозиції платити за них домашніми тваринами», – зазначила вона.

«Насправді суспільна дискусія і реакція і експертна, і суспільна мала би бути саме на цю заяву пана Єрмака щодо можливості взагалі припущення того, що можна допустити місцеві вибори і на окупованій території України одночасно з місцевими виборами в кінці цього року», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».

«Це може бути намагання отримати частину України назад на умовах Кремля з можливістю впливу і руйнації держави», – припустила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Як на мене, це виглядає як початок реалізації плану дій Російської Федерації під егідою колишнього віце-прем’єра, а тепер заступника глави путінської адміністрації пана Козака», – зауважила депутат.

«Тому що це приблизно той сценарій за яким в Молдові нав’язувався окремий діалог з Придністров’ям. І в такий спосіб нам намагаються віддати зараз території, без того, щоб ми мали території очищені від присутності російських військ, від присутності російських найманців, зброї, яка сьогодні там є», – додала вона.