Іванна Климпуш-Цинцадзе: Якщо Зеленський отримає повноваження призначати і звільняти очільників ДБР і НАБУ, він встановить абсолютний політичний контроль в державі

Збільшення повноважень президента, зокрема, щодо призначення керівника ДБР, неприпустимо, подібні ініціативи свідчать про спроби встановлення політичного контролю над правоохоронними органами.

Про це заявила народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі журналістам.

«Протягом останніх півроку функціонування президента і нової влади ми бачимо, як з Офісу президента керується Державне бюро розслідувань, і бачимо ті зловживання, які є. Ми вже знаємо про автентичність записів з кабінету колишнього очільника  ДБР пана Труби. А це означає, що всі кому не лінь втручалися в його роботу і він активно виконував політичні завдання», – зауважила парламентар.

Політик також наголосила, що результатом втручання в роботу ДБР імовірно Офісу президента є призначення колишнього адвоката Януковича на посаду першого заступника директора цього відомства. 

«Є підстави вважати, що і ті конкурси, які відбулися на очільництво першого заступника і заступників директора ДБР – вони були де-факто фейковими. Тому ми і отримали колишнього адвоката Януковича відповідального за слідство у справі Майдану. Звичайно, таке втручання не стимулює до того, аби дати президентові додаткові повноваження. Це означає, що він і його команда  ще більше будуть ними зловживати», – додала народний депутат.

Також політик наголосила на важливості цивільного контролю над безпековими органами держави, зокрема  правоохоронними і військовими органами, а Зеленський і нова влада руйнують цей принцип.  

«Якщо ми рухаємося до Європи, то через інституції, які сповідують, і які забезпечують цивільну політику, має контролюватися той чи інших орган, а не відбуватися пряме підпорядкування президенту», – зауважила народний депутат.