Руслан Князевич: Законопроект про повноваження президента призначати керівників НАБУ і ДБР неконституційний і має бути остаточно відхилений

Законопроект про закріплення повноважень президента призначати керівників НАБУ і ДБР не відповідає Конституції і має бути відхилений.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Руслан Князевич під час виступу в парламенті.

Він зазначив, що згідно висновків Конституційного суду, даний законопроект не відповідає вимогам частини 1 статті 157 Конституції України.

«Тут насправді серйозна дилема, що далі робити. Закон про регламент говорить, що в такому випадку комітет має запропонувати парламенту вихід з ситуації, а парламент має своїм рішенням або прийняти такий вихід, або відмовитися від подальшої роботи над законопроектом. Мені здається, що це той випадок, коли нам треба відмовитися від подальшої роботи над законопроектом, оскільки весь законопроект визнано таким, що суперечить Конституції України і жодне його положення вже не можна змінювати», – сказав Князевич.

На його переконання, необхідно розробити новий законопроект. «Можна тільки новий законопроект, який не стосуватиметься цих положень. Тож сенсу в подальшій роботі просто немає, оскільки цей законопроект апріорі був неконституційний. Я нагадаю, що під час дискусії в залі ми наголошували на цих речах, якщо ви подивитеся висновок, там фактично всі наші дефініції відтворені іншими словами», – наголосив депутат.