Ніна Южаніна: Земельна реформа Зеленського захищає латифундистів та ігнорує інтереси селян

Закон про ринок землі в редакції влади написаний під великі агрохолдинги, інтереси дрібного фермера і селянина в цій редакції влада проігнорувала.

Про це сказала народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в коментарі журналістам.         

«Закон про вільний продаж землі сільськогосподарського призначення має бути. Але ті, хто володіє паями і мають таку землю, не будуть відразу продавати свою землю, це не є для них нагальним питанням. Питання продажу землі більше хвилює тих людей, які вже стали місцевими жителями і мають десь паї в сільських регіонах і готові її продати. Або ті люди, які здають землю в оренду і не хочуть мати  взаємовідносини з аграріями, які обробляють цю землю. Як стверджують експерти, відсоток людей, які зацікавлені в швидкому продажу землі низький», – підкреслила парламентар.

«Цікавість викликає ті 10 мільйонів гектарів землі, які є у держави і в комунальній власності і які можуть бути виставлені на продаж. Саме ці землі і цікавлять, в першу, тих людей, які зараз в будь-який спосіб хочуть ухвалити цей закон», – додала вона.  

Народний депутат також зауважила, що у влади відсутня чіткої стратегії побудови цивілізованого ринку землі.

«Наголошую, що вільний ринок землі в Україні має бути. Але він має бути  законним, врегульованим і, в першу чергу, для селянина, фермера і сільгоспвиробника, а не латифундистів», – сказала Южаніна.