«Слуги народу» повністю відкривають ринок землі для спекулянтів – Микола Княжицький

Ринок землі дасть можливість заробляти спекулянтам на продажу української землі. І саме через такий легкий спосіб збагатитись зараз сваряться різні групи впливу в «Слугах народу», підконтрольні олігархам та президенту Зеленському. Про це сказав депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький у відеоблозі.

«Земля: чому українські олігархи, українські багатії, і не лише українські, так ласо дивляться на українську землю? Це один з небагатьох наших українських активів, який можна дешево купити і дорого перепродати. Закласти в банки, отримати свої кошти, збагатитися на мільярди – раптом, з нічого», –  зазначив він.

Микола Княжицький наголосив на вадах цього основного українського закону про землю, який зараз обговорюється в парламенті.

«По-перше, лише нотаріус контролює походження коштів, за які ви купуєте землю. Ви можете взяти кредит у російського банку, залучити гроші наркобаронів, залучити кошти від того, що хтось когось вбив, від проституції – від чого завгодно. Або взяти кошти у того, хто просто хоче за спекулятивні кошти зі спекулятивною метою скупити українську землю», – зазначив представник «Європейської Солідарності».

«Власне, для спекулянтів ринок землі відкривається повністю. Бо закон не передбачає, що ви, якщо купите землю, повинні її обробляти. Я вже не кажу, що ви повинні садити лише ріпак чи лише соняшник. Можете просто нічого там не садити – взяти, тримати, фактично знищити родючість цієї землі, а потім комусь її перепродати», – заявив депутат.

Він підкреслив, що у цьому очікуванні збагачення українські олігархи шалено сваряться один з одним.

«Різні групи впливу в «Слугах народу», підконтрольні Пінчуку, чи підконтрольні Коломойському, чи підконтрольні Зеленському, підставляють один одного, обшукують, шантажують: «Ми не проголосуємо!» – кажуть одні іншим. «Якщо не проголосуєте, ми вам не дамо ПриватБанк, наприклад, забрати», – або ще щось не дамо… І уся ця гризня постійно продовжується», – зауважив депутат.

«Про що ніхто з них не думає? Про те, що недавно прочитав у Фесбуці і що справді є слушною ідеєю. Якщо вже продаємо українську землю, то мали б з державних земель забезпечити якусь частину, яка могла б бути надана, наприклад, воїнам АТО, або членам родин загиблих. Тому що отримати безкоштовно свою землю українські герої точно мають право, точно не повинні купувати її у спекулянтів», – підкрелсив Микола Княжицький.

Водночас депутата зауважив, що про в українській державі про це ніхто не думає. «Слуги» гризуться – кому дістанеться більший шматок такої дешевої і такої дорогої української землі», – резюмував він.