Ірина Фріз: керівники антикорупційних органів не змогли відповісти, чому Єрмак призначений в Офіс Зеленського із порушенням закону – без декларації про доходи

Керівники антикорупційних органів під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики не змогли прокоментувати, чому новопризначений керівник Офісу президента Зеленського Андрій Єрмак не подав декларацію про доходи за 2019 рік, як того вимагає закон про запобігання корупції. Про це повідомила на своїй сторінці у мережі Facebook народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Сьогодні на засіданні Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики були зі звітом керівник НАБУ, САП і НАЗК – «джек-пот», можна сказати. Саме тому поставила нашим головним антикорупціонерам питання з приводу призначення нового Керівника Офісу Президента України з порушенням антикорупційного законодавства. А саме, його призначення без оприлюднення декларації», – пише Фріз.

«Закон «Про запобігання корупції» стверджує: особа, яка претендує на зайняття посади Керівника Офісу Президента України, до призначення або обрання на відповідну посаду, подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Крім цього, відповідно до Порядку № 19, затвердженого рішенням НАЗК від 06.09.2016, перевірка факту подання декларації та повідомлення НАЗК про випадки неподання або несвоєчасного подання декларації покладається на уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції органу, в якому працює (працював) суб’єкт декларування.

Більшt того, у разі встановлення факту неподання чи несвоєчасного подання декларацій суб’єктами декларування відповідальний підрозділ органу, в якому працюють суб’єкти декларування, упродовж 3-х робочих днів з дня виявлення такого факту має надіслати повідомлення НАЗК про таке порушення», – нагадала Ірина Фріз.

«Ну що ж, від Офісу президента чекаємо повідомлення, час іде. Початок феєричної кар’єри у пана Єрмака – видається, що йому Закон не писаний», – робить висновок Ірина Фріз.