Команда Порошенка продовжує підтримувати інклюзивну освіту в Україні – Ірина Геращенко

Народні депутати фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко і Марія Іонова відвідали спеціалізовану школу в Черкасах для дітей з вадами слуху.

Про це повідомила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі телеканалу «Прямий».

«Ми з Марією Іоновою сьогодні знаходимося в Черкасах. Серед заходів, які у нас тут будуть, ми відвідали спеціалізовану школу для дітей з вадами слуху.

Інклюзивна освіти – це дуже важлива частина суспільного життя, яка наближає Україну до Європи», – сказала вона.

Парламентар наголосила, що в школі цінують вагомий вклад пані Марини Порошенко у побудову системи інклюзивної освіти в Україні і нагадала, що «Європейська Солідарність» допомогла змінити статус школи з міської на обласну, щоб відкрити доступ до навчання в ній дітям з районів області.

«Сьогодні в цій школі з великою теплотою згадують все, що було зроблено пані Мариною Порошенко в контексті інклюзивної освіти. Вона бувала гостею цього закладу.

Я пишаюся тим, що саме наша політична команда в 2015 році доклала зусиль для того, щоби ця абсолютно унікальна черкаська школа, з унікальним колективом, яка була тільки міською і могла брати тільки кілька десятків дітей з вадами слуху з Черкас, ми змогли добитися, щоб вона стала обласною школою. Це дало можливість приймати сюди десятки дітей з області і дати можливість дітям з особливими потребами, з вадами слуху з районних центрів, з сіл, долучитися до фахової освіти», – зауважила Геращенко.

Також вона підкреслила, що пані Марина Порошенко і команда «Європейської Солідарності» продовжує займатися питанням розвитку інклюзивної освіти.

«Сьогодні в цій школі навчаються також діти з синдромом Дауна, з аутизмом. Дуже важливо, щоб кожен маленький українець з особливими потребами так само мав право на якісну освіту, так само мав право на першу професію. Про це говоримо сьогодні з колективом цієї школи для того, щоб разом з нашою командою, пані Мариною Порошенко продовжувати ту важливу програму інклюзії, яку ми започаткували. Тому що всі ці турборежими, які сьогодні руйнують дуже багато важливих речей, напрацьованих в попередні роки і в сфері безпеки, і оборони, зовнішньої політики, важливо, щоб вони своїми руками ще не наблизились до теми освіти», – зазначила народний депутат.