Сергій Алєксєєв: Україна та Італія будуть і далі працювати для укріплення відносин між країнами

УКРАЇНА ТА ІТАЛІЯ БУДУТЬ І ДАЛІ ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ УКРІПЛЕННЯ ВІДНОСИН МІЖ КРАЇНАМИ

Україна та Італія будуть і далі працювати для укріплення відносин між країнами.

Про це під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність», співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв.

За його словами, Посольство Італії в Україні зробило дуже вагомий внесок у  розвиток відносин між двома країнами і сприяло  міжпарламентському діалогу.

Також у зустрічі взяли участь народні депутати фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький і Марія Іонова.

«Хочу подякувати Італії за велику підтримку України, бо саме на парламентському рівні приймалося рішення про продовження санкцій проти Російської Федерації, що значно допомогло Україні у війні з Росією. Ми знаємо, що це питання досить непросте в Італії, тому ми дуже дякуємо нашим друзям за підтримку», – сказав він.

Окремо Сергій Алєксєєв відзначив розвиток економічного співробітництва між країнами. За його словами, минулого року товарообіг між Україною та Італією сягнув 4 млрд євро, що значно перевищує показники попередніх років. Він також нагадав, що працює Україно-Італійська Рада з економічного, промислового і фінансового співробітництва, яка є гарним майданчиком для співпраці.

В рамках культурного співробітництва, за словами Сергія Алєксєєва, посольство Італії за останній час провело багато заходів в Україні. Зі свого боку він повідомив, що цього року заплановано відкриття пам‘ятника Тарасу Шевченку у Флоренції.

«Щиро вдячний Посольству Італії та безпосередньо Послу за сприяння. Це буде важлива подія, адже в самому серці Флоренції буде відкрито пам‘ятник нашому великому Кобзарю і це відповідь на відкриття кілька років тому у Києві на пам‘ятника Данте Аліг’єрі», – сказав він.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа відзначив, що група дружби – це дуже важливий інструмент для налагодження відносин та просування інтересів. За його словами, це один з основних інструментів дипломатії.

«Для нас надзвичайно важливо підкреслити той факт, що ця зустріч є цінною і ціннісною з точки зору покращення наших відносин. Наші країни не є тільки географічно близькими, вони близькі і культурно, і ментально. Історія розвитку Італійської Республіки певним чином перегукується з певними історичними моментами історії України», – сказав він.