Петро Порошенко в Мюнхені: Росія шостий рік крутить одну й ту ж заяложену платівку – «их там нет», але ми поламали цей кремлівський сценарій

Російська влада традиційно намагається використати початок року для наступу на міжнародну підтримку України. Про це заявив журналістам у Мюнхені п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, який бере участь в роботі безпекової конференції. Він наголосив, що Росія системно не виконує свої зобов’язання щодо агресії на Донбасі та анексії Криму, і намагається перекласти весь тягар відповідальності на нашу державу. 

«Росія в черговий раз намагалася використати цей час початок року для наступу. Перший крок вона зробила, коли вона запросила спеціальне засідання Ради Безпеки ООН, де намагалася поставити питання щодо невиконання Україною Мінських домовленостей», – нагадав Порошенко. 

«Я хочу сказати, що Україна використає це і Україна чітко доведе всьому світу, що вона виконала на 95 відсотків все, що брала на себе. І на сьогоднішній день причина тільки в тому, що Росія не хоче і не збирається виконувати зазначені позиції. Вони намагалися використати Мюнхенську безпекову конференцію для просування відомих російських «12 кроків для встановлення миру». Ми твердо і переконливо довели, що цей сценарій і тут не пройде. І ці «12 російських кроків» були зняті з сайту зусиллями наших американських партнерів, листів, нашими зусиллями. І я дуже вдячний – в тому числі і організаторам конференції за таку миттєву реакцію», – наголосив Петро Порошенко. 

Він також зауважив, що під час телефонної розмови президентів Зеленського і Путіна тільки російський лідер висловив претензії до української сторони, а не навпаки. 

«Подивіться на змістову частину телефонної розмови. Виявляється, що з точки зору Кремля існують тільки 2 проблеми в україно-російських відносинах. Перша – це «фальсифікація» Україною правди про «Великую отечественную войну». Інших проблем не існує. І друге – чи збирається взагалі Україна виконувати Мінські домовленості. Так вони подають. Це було шоком. Це було абсолютно цинічною кампанією фейкових новин, які намагалася розповсюдити Російська Федерація тут», – повідомив Порошенко. 

«А якщо ви подивитесь зміст виступу Лаврова – то там щодо України є один лише меседж: «их там нєт». Те, що вони 5-6 років повторювали і у що точно не вірить весь світ. Ми бачимо, що вони й на сьогоднішній день намагаються використовувати ту ж саму заяложену платівку. І саме тому для того, щоб зупинити це,  ми були тут»,  – пояснює п’ятий Президент. 

Він повідомив, що заплановані наступні зустрічі з партнерами України, зокрема з прем’єром Хорватії, яка головує у Євросоюзі, з делегаціями Туреччини та низки інших країн.