Андрій Парубій: Під прикриттям Зеленського Майдан хочуть дискредитувати

Сьогодні сили реваншу намагаються знівелювати і дискредитувати Майдан. Ця кампанія  відбувається під  невидимою опікою президента Зеленського.

Про це сказав депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в ефірі «Прямого»

 «6 років тому, я пригадую той ранок, я тоді зустрічав на Майдані міністра закордонних справ Польщі Сікорського. Я пам’ятаю, як почалися постріли по барикадах Майдану, як почалися вбивства майданівців. Я пригадую, коли за кілька годин боїв я зустрічався практично з усіма послами «Великої сімки», які просили пояснити їм, що відбувається. Я сказав, що на Майдані відбувається не політика, а геополітика. На Майдані відбувалися події не тільки великого значення для України, а для всієї Європи, всього світу. Бо фактично на Майдані була і боротьба за незалежність», – сказав він

Парубій вважає, що якби Майдан не переміг, Україна була б  поневолена РФ, і це розуміли всі світові держави.

« І це зрештою розуміли більшість людей на Майдані. Сьогодні ми є свідками того, як намагаються знівелювати Майдан і дискредитувати. Ця кампанія  відбувається під такою невидимою опікою президента Зеленського», – додав депутат.

«Я вам скажу, невипадково у Мюнхенській змові, цих «12 пунктах», 12-м пунктом є почати в Україні обговорення про нову ідентичність. Це і є той стратегічний план Росії і Путіна, який вони готують для України – знищити українську ідентичність. На жаль, першими під удар підпадають Майдан і Героі Майдану. І в ці трагічні дні, дні пам’яті величних подій ми є свідками цього.

Один епізод з Верховної Ради України: перший заступник, коли говорить про Майдан, пропонує вшанувати всіх, хто загинув на Майдані. Коли в апараті ВРУ ставлять текст про вшанування героїв Небесної Сотні, їм говорять зняти слова про всіх героїв, всіх, хто полягли на Майдані. Розумієте в чому суть? Поставити в один ряд вбивць, які вбивали на Майдані беззбройних людей, і поставити в один ряд  їхніх жертв», – наголосив Парубій.

На його переконання, скасування закону про амністію активістів Майдану – це також намагання поставити в один ряд вбивць майданівців і їхніх жертв.

«Сьогодні ми чуємо, що треба скасувати закон про амністію, це ж з тої самої опери – поставити в один ряд вбивць, які вбивали російською зброєю, яку постачали на Майдан за кілька днів до лютневих подій. Янукович діяв як маріонетка Путіна, як маріонетка Кремля. І сьогодні хочуть поставити це  в один ряд і говорити про всіх загиблих на Майдані. Якщо ми нічого не змінимо, незабаром буде той час, коли нам будуть говорити – давайте згадаємо всіх загиблих на Донбасі – і Гію, і Моторолу і інших маніяків-вбивць, які вбивали наших воїнів і добровольців»,- зазначив Парубій.

Він наголосив, що для Росії вкрай важливо дискредитувати Майдан і  показати, що в Україні йде громадянська війна, не агресія Росії, а саме громадянська війна.

«І це намагання переписати історію відбувається зараз в ці дні, і ми є свідками цього. Це є неймовірно тривожна тенденція, яка є важливим сигналом для того, щоб всі українські сили об’єдналися і не допустили цього. Бо суть гібридної війни полягає в тому, що спочатку йде  війна за розум і серця людей, а потім приходять танки. Сьогодні у ці дні ми є свідками того, що чинна влада проводить цю кампанію, коли Янукович схвалює Зеленського, підбадьорює його до подальших дій. І це відбувається в 6-ту річницю Революції Гідності»,-  наголосив депутат.