Андрій Парубій: Поплічники Януковича і агенти Путіна намагаються переписати історію Майдану

Сьогодні проросійські сили в Україні хочуть дискредитувати Майдан морально. Це відбувається за мовчазноі згоди української влади.

Про це сказав депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій під час марафону «Пам‘яті Гідних».

«Щоб зрозуміти той період, треба брати Майдан в комплексі, бо коли сьогодні прямі агенти Путіна і Януковича – Портнов і Лукаш нам намагаються нав’язати дискусію, хто саме почав стріляти 20 лютого. Я хочу нагадати, що перші загиблі були задовго до 20 лютого. Я нагадаю, що 22 січня був вбитий Жизневський і Нігоян, бійці самооборони, 22 січня був поранений Сеник і 25 січня він загинув. Загалом до подій 18-20 лютого 9 майданівців були вбиті «Беркутом»»,- сказав Парубій.

«Фактично на Майдані було оголошено правоохоронними органами сафарі – майданіцівців ловили, катували, переслідували. Це все було перед тим. Звичайно 18 – 20 лютого, коли протистояння набуло особливого розмаху з використанням зброї і спецзасобів…Не можна сказати, що хтось був готовий. До цього неможливо бути готовим. Неможливо бути готовим до того, що в центрі європейської столиці вбивають людей тільки за те, що вони відстоюють свої погляди. З цим неможливо змиритися»,- додав він.

Парубій зазначив, що проросійські сили в Україні намагаються сьогодні дискредитувати Майдан.

«Я можу сказати, що вбивства почалися задовго до 18-20 лютого. Якби ми їх не зупинили 20 лютого, цих смертей було б набагато більше. Я переконаний, Путін би танками звільняв Майдан, а Янукович же був безвольний і неспроможний на будь-які дії. Все на що він був здатний – втекти. Він став фактичною маріонеткою Путіна, а для Путіна прецедент Майдану є надзвичайно небезпечний і з точки зору інших держав навколо – Молдови, Грузії і Білорусі. І тоді було важливо знищити Майдан фізично, сьогодні вони хочуть його дискредитувати морально. І на жаль, це відбувається з підтримкою і допомогою української влади»,- наголосив депутат.