Ірина Фріз: Неефективна економічна політика Зеленського довела до банкрутства завод на Харківщині

Неефективною економічною політикою влада майже довела до банкрутства Панютинський вагоноремонтний завод в Лозовій на Харківщині.

Про це заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз на брифінгу.

«Минулого тижня на Харківщині ми зустрічались в Лозовій з мешканцями і мали можливість ознайомитися з катастрофічною ситуацією, в якій сьогодні перебуває Панютинський вагоноремонтний завод. Через що навіть у скрутних обставинах опинилася об’єднана територіальна громада», – сказала вона.

Парламентар звернула увагу на те, що відсутність нормального функціонування підприємства призвела до невиконання соціально-економічних програм громади.

«Панютинський вагоноремонтний завод, який зараз фактично перебуває у підпорядкуванні «Укрзалізниці» доводять до банкрутства. Скорочується виробництво, робочі місця. Відповідним чином зменшуються надходження в тому числі і до бюджету міста, що не дає можливості якісно профінансувати соціально-економічні програми», – наголосила Фріз.

Іріна Фріз підкреслила, що президент і уряд мають вжити термінові заходи, які дозволять виправити ситуацію і зупинити масовий відтік працівників заводу до інших країн на заробітки.

«Європейська Солідарність» звертається до прем’єр-міністра України Гончарука з необхідністю врегулювати ситуацію на Панютинський вагоноремонтному заводі або завантажити у відповідний спосіб державними замовленнями виробництва, або вивести підприємство з підпорядкування «Укрзалізниці», яке є неефективним і дати можливість отримувати сторонні замовлення для того, щоб завантажити потужності і мати можливість дати роботу місцевим мешканцям», – зазначила парламентар.

«Через таку халатність і бездіяльність чиновників в Києві мешканці Лозової, працівники з фахом, стажем, мають виїжджати на заробітки. Тому коли Зеленський закликає українців повертатися в Україну і надавати їм пільгові кредити, я пропоную владі замислитися над тим, щоб зберігати робочі місця та створювати умови для наших працівників, щоб вони працювали на містах і давали можливість розвиватися нашій державі», – додала вона.