Іванна Климпуш-Цинцадзе: Закон про працю від Зеленського – це нове кріпосне право для українців

Законопроект №2708 про працю, який Уряд вніс на розгляд до Верховної Ради, суперечить Угоді про асоціацію України з ЄС, звужує права і соціальні гарантії працівників і є абсолютно неприйнятним. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Уряд вирішив закріпачити українців. Адже по-іншому, як кріпацькі, не можна назвати норми законопроекту №2708, який вніс на розгляд Верховної Ради Кабінет Міністрів на чолі з Олексієм Гончаруком. На вчорашньому засіданні Комітет з питань інтеграції України до ЄС одностайно визнав Проект Закону про працю таким, що послаблює рівень охорони праці, звужує трудові права та соціальні гарантії працівників і суперечить Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Оцініть урядову ініціативу і ви. Отже, Кабмін пропонує:

• Встановити, що до працівників, які працюють у нічний час, належать працівники, які працюють не менше, ніж чотири години щоденного робочого часу та не менше, ніж ¼ річної норми робочого часу в нічний час. Натомість, Директива 2003/88/ЄС передбачає, що працівником, який працює в нічний час, є той, хто працює вночі щонайменше три години.
• Фактично дозволити безпідставне звільнення працівників роботодавцем (законопроект не містить положень щодо обґрунтованості припинення трудових відносин).
• Законопроект не містить статей, які б визначали порядок та умови звільнення працівників з ініціативи роботодавця під час колективного звільнення, в тому числі, при банкрутстві.
• Немає положень щодо обов`язку роботодавця інформувати працівників про умови, що застосовуються до контракту чи трудової угоди.
• Відсутня будь-яка бланкетна норма щодо джерел правового регулювання соціального діалогу та колективних трудових відносин.