Влада намагається знищити пам’ять про наших Героїв і нашу боротьбу – Софія Федина на панахиді за Героями Небесної Сотні

Революція Гідності була покликом душі на захист гідності, честі і незалежності Української держави, і будь-які спроби чинної влади спаплюжити пам’ять про Майдан є неприпустимими. Про це заявила народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина під час поминальних заходів у середмісті Києва.

«Для мене ці три дні – це своєрідне свідчення з одного боку подвигу, а з іншого боку своєрідного катарсису, коли ти проходиш через якесь своє очищення, наново переживаєш ці смерті і наново усвідомлюєш, за що ті люди поклали своє життя. Тому що тут люди абсолютно різні, з різною освітою, з різних регіонів, але яких об’єднало те, що вони хотіли жити у вільній, правовій українській державі мати тут право на честь і гідність», – сказала вона.

Софія Федина наголосила, що спроби чинної влади і поплічників Януковича назвати майданівців злочинцями, а «Беркут» – жертвами є неповагою до тих, хто поклав свої життя за Україну.

«Ці дні для мене особливо болючі, тому що саме тепер піднялася шалена хвиля пропаганди в плані того, що Майдан був державним переворотом і що нам треба десакралізувати майданівців, що виявляється майданівці вбивали озброєний «Беркут», а беркути – це нещастячка, і що все це робилося невідомо ким», – зауважила Федина.

Вона підкреслила, що Майдани в Україні відбуваються, тому що люди ідуть за покликом душі захищати правду і гідність.

«Я була на Помаранчевому майдані, я була на Євромайдані і точно знаю, що Майдан не був організований. Це був поклик душі, крик душі і це було щось найстрашніше з того. Що траплялося в нашій історії. А сьогодні ми бачимо спроби зневажити нашу пам’ять», – наголосила вона.

Федина зазначила, що не допустивши учасників Революції Гідності до офіційної церемонії покладання квітів, президент Зеленський вчергове продемонстрував свою байдужість до тих подій.

«Сьогоднішня ситуація, коли президент, охорона президента не допустили Героїв Небесної Сотні до покладання спільного квітів, свідчить про те, що в державі здійснюється тихий переворот і намагаються знищити пам’ять про наших Героїв і нашу боротьбу. І не тільки тому, щоб показати, що все було погано, а ми зробимо краще. Це робиться для того, щоб знищити нашу віру в те, що правда може торжествувати. Але я чомусь вірю, що кров героїв, яка була тут пролита, вона сьогодні закипить і всім, хто знищує правду, справедливість і гідність, воздасться по їхніх ділах», – підкреслила народний депутат.