Яна Зінкевич: Паніка через евакуацію українців з Уханя – це результат комунікаційного провалу влади

Зеленський і його влада провалили евакуацію українців з китайського міста Ухань призвівши до паніки по всій країні.

Про це заявила народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич в коментарі журналістам.

«Відбувся провал комунікації, тому що наших громадян потрібно було забрати ще в січні або на початку лютого. Також не було вчасно проведено роз’яснювальних робіт стосовно того, що люди, яких забирають – це ті хто не заражений і не мають ніяких ознак захворювання. Навіть я як член комітету лише вчора почула кінцеву інформацію, що і медики, кухарі і всі хто дали згоду працювати з евакуйованими також будуть в ізоляції 14 днів від першого контакту. На жаль, в нас люди не володіють цією інформацією і є паніка. Також я вважаю помилкою, що не було названо чітко селище і завчасно підготовлено. Тому що до самого кінця все тримається в секреті», – сказала вона.

«Я розумію чому був такий страх. І ми бачимо багато протестів. Але якби це було виконано в січні, але цього всього не було», – додала парламентар.

Також Зінкевич наголосила, що місцева влада має заспокоювати населення і давати чіткі роз’яснення щодо карантину і організації доставки евакуйованих в місце перебування, замість того, щоб підбурювати населення до протесті повною відсутністю інформації.

«Потрібно доставити наших громадян до точки призначення. І важливо, щоб місцеві адміністрації, губернатори також виходили до людей на місці, а не підбурювали ці настрої. Це наші громадяни і зараз їх потрібно забрати, доставити. Ми всі розуміємо, що тих хто має якісь симптому вірусу серед них немає, тому їм потрібно безпечно пройти карантин», – зазначила народний депутат.

«Тепер доведеться охороняти цей об’єкт не для того, щоб люди не могли кудись вийти, а для того, щоб туди ніхто не міг проникнути», – зауважила вони.