Ірина Фріз: Ситуація з евакуацією українців з Китаю довела неспроможність влади оперативно ухвалювати адекватні рішення

Ситуація з евакуацією українців з Китаю довела неспроможність влади оперативно ухвалювати адекватні рішення.

Про це написала депутат фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Декілька слів з приводу вчорашніх подій в Санжарах. Я не буду давати оцінку поведінці людей та їх мотивам. З правової точки зору це зроблять правоохоронні органи. Але маю зауважити наступне. Аналогічні події відбулися не лише в Україні. Протести проти прибуття співгромадян з Китаю відбулися в Тюмені та в Казахстані. Отже, настрої в Україні не унікальні. Переконана, що їх причина – ефект інформації, що розповсюджується в умовах провальної стратегічної комунікації з боку влади», – написала Фріз.

За її словами, чинна влада не змогла на належному рівні побудувати комунікацію.

«Протягом декількох тижнів по всім телеканалам та соцмережам демонструють події в Ухані, що супроводжуються фактами жахливого становища населення цього міста. Іноді інформації недостатньо. Іноді вона викривлена та доповнена апокаліптичними елементами. Розуміючи факт поширення захворювання світом, робота з роз’яснення специфіки хвороби, її поширення з боку влади не велася. Єдине зрозуміле роз’яснення зробила екс-міністр здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook. Але цього не достатньо для побудови стратегічної комунікації з боку влади», – зауважила депутат.

Фріз також зазначила, що ситуація з евакуацією громадян України виявила відсутність протоколів та планів заходів на такі випадки і довела неспроможність влади оперативно ухвалювати адекватні рішення.

«Звичайно, крок міністра охорони здоров’я долучитися до осіб на карантині заслуговує на повагу, втім переконана, що в таких ситуаціях політичне керівництво міністерств має здійснювати лише менеджмент, а коментування, інформаційно-просвітницьку роботу мають вести лікарі з високим рівнем довіри», – написала Фріз.

Депутат переконана у необхідності створення в Україні аналогу американського Центру контролю за захворюваннями (ЦКЗ), що має бути не політичним, а виключно професійним органом, матиме зв’язок та можливості оперативної координації з ВОЗ та подібними установами країн-партнерів.

«Маємо забути про повернення до Санепідемстанцій та інших корупційних та неефективних інститутів минулого. Є ефективні приклади, що функціонують на Заході. І приклад ЦКЗ США один з найкращих.

Вважаю, що за умов створення ЦКЗ, установа має комплектуватися командою науковців, які здійснюватимуть не лише оцінку ризиків, сценарні варіанти дій, рекомендації щодо планування діяльності в сфері охорони здоров’я з огляду на глобальну ситуацію інфекційних захворювань, але й вести комунікативну роботу на належному рівні та роз’яснення в інтересах населення без конспірології, хайпу, зради та паніки»,- зазначила Фріз.