Яна Зінкевич: поплічники Януковича повернулись в Україну, щоб повернути собі владу і покарати тих, хто посмів вийти на Майдан

Заява нинішньої очільниці Державного бюро розслідувань Ірини Венедіктової про те, що закон про амністію для учасників Революції Гідності необхідно скасувати, цілком вкладається у план проросійських реваншистів, які повернулися в Україну для отримання сатисфакції і для повернення собі влади. Про активне залучення ДБР до реалізації цього плану свідчить і призначення першим заступником директора адвоката Януковича Олександра Бабікова. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», ветеран-медик Яна Зінкевич.

Шоста річниця вшанування пам’ятів Героїв Небесної Сотні не була простою.

Не так давно суд відпустив бійців спецпідрозділу «Беркут» в Росію, звідки двоє повернулось в Україну «відновлювати чесне ім’я підрозділу».

Янукович звернувся з листом до чинного президента України. Портнов і Лукаш за підтримки проросійських медіа та блогерів ведуть цілу кампанію з дискредитації майданівців, публікуючи сумнівні «розслідування» та маніпулюючи документами з особистими даними.

Результатом безкарної діяльності налаштованих проти України осіб стала пропозиція директора ДБР Ірина Венедиктової скасувати Закон «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 2014 року.

Вперше на такому рівні відкрито порушується питання помсти, а саме переслідування тих, хто брав участь у подіях Революції Гідності. Заява Венедиктової свідчить не тільки про настрої нової влади, а й про те, який величезний вплив має адвокат Януковича Олександр Бабіков (його нещодавнє призначення у ДБР обговорювали в усіх новинах).

Нагадаю, що у 2014 році цей закон було прийнято саме для уникнення цькувань і переслідувань учасників подій. Під дію закону потрапили не лише майданівці, але й антимайданівці і навіть працівники міліції. Стаття 1 закону містить повний перелік статей КК, відповідальність за якими знімається з учасників протесту. Там навіть є стаття 112 – «посягання на життя державного чи громадського діяча», але немає статті 115 «умисне вбивство».

Проте Ірина Венедиктова прямо виконує побажання, які висловив у телефонній розмові Андрій Курись, близький поплічник Портнова. Одна з цілей цих людей – розширити закон про амністію на 115 статтю і таким чином вивести з-під відповідальності беркутів та замовника Віктора Януковича.

Не викличе ні в кого здивування, якщо повернення ексбійців «Беркуту» О.Маринченка та С.Тамтури є частиною цієї великої справи з дискредитації. Якщо пригадуєте, після повернення вони вимагали скасування закону про амністію і початку нового слідства.

Справедливість не може бути встановлена руками осіб, які прямо причетні до узурпації влади, порушення конституційних прав учасників Революції Гідності, встановлення «диктаторських законів» та причетності до вбивства мирних людей. Не тим, хто не перебирав методами, тримаючись за владу, розповідати про законність та неупередженість.

Портнов та ряд інших діячів доби Януковича повернулись в Україну не просто так, не задля того, аби працювати на благо народу. Вони повернулись, аби насамперед добитись «справедливості» для себе, у власному розумінні цього слова.

Ці люди повернулись для того, аби не тільки помститись за невдалу спробу захопити владу, а й відновити усі свої повноваження. Справи Майдану для них лише привід маніпулювати країною.