Вікторія Пташник: Земельна реформа має бути запроваджена тільки при наявності земельного банку

Фракція «Європейська Солідарність» послідовно відстоює і захищає інтереси селян і робить все можливе, щоб відкритий ринок землі працював на селянина.

Про це заявила кандидат в народні депутати від «Європейської Солідарності» по 179 округу Вікторія Пташник під час зустрічі з виборцями.

«За останні дні я мала можливість поспілкуватися з мешканцями міста Лозова, Сахновщина, Кегичівка, Слобожанщина. І хочу сказати, що позиція мешканців цих населених пунктів абсолютно співпадає з моєю позицією, і позицією «Європейської Солідарності» щодо ринку землі. Вони також хочуть ринок землі, але цивілізований. Вони хочуть, якщо буде знятий мораторій на землю, аби все відбувалося в прозорий спосіб і зі створенням земельного банку», – підкреслила політик.

«Колись перехідними положеннями земельного кодексу було передбачено створення земельного банку. Але сьогодні, ті народні депутати, які не вболівають за прозорий ринок землі, а хочуть аби ринок запрацював на умовах, які вигідні окремим особам держави – прибрали ці норми. І наразі цим користуються. Тому депутати від «Європейської Солідарності» подали до проекту закону відповідні поправки, аби тільки разом із земельним банком могла бути запроваджена ця реформа», – додала Вікторія Пташник.

Вона також звернула увагу на важливості створення конкурентоздатної ціни на земельний пай, аби при продажі землі – виграв селянин.

«Люди, які володіють земельним паєм і хочуть ним розпорядитися, вони дуже переживають, що можуть залишитися незахищеними. І що їх в маніпулятивний спосіб змусять продати їхній земельний пай за ту ціну, яка є неконкурентоздатною. І очевидно, що вони отримають менші кошти, ніж могли б», – підкреслила Пташник.