26 лютого 2014 року біля будівлі кримського парламенту відбувся найбільший на півострові мітинг на підтримку єдності України, тому щолюди виступали за збереження Криму в складі України. Про це розповівнародний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в інтерв’ю «Крим. Реалії» радіо «Свобода».
«Події, які відбувалися напередодні, викликали побоювання: 23, 24 і 25 лютого біля будівлі Верховної Ради Криму роздавали зброю і російські паспорти. Показав паспорт – взяв зброю. Прямо на вулиці – автомати Калашникова», – розповів депутат.
Він розповів, що на засіданні Меджлісу кримськотатарського народу 25 лютого демонстрували листівки різних маргінальних груп.
«І «Русского единства», і севастопольської організації «Русский блок» – про те, що скликаються «росіяни всього Криму». На листівках писали: «Врятуємо Крим», «Ми хочемо в Росію», – зазначив Ахтем Чийгоз та додав, що з 21 лютого біля Верховної Ради Криму і Ради міністрів постійно збиралися проросійські маргінали, яких приводили організовано.
Ахтем Чийгоз зазначив, що на проукраїнському мітингу зібралось близько 20 тисяч осіб і його учасники прийшли з чіткою метою.
«Наші спікери ставили до відома і депутатів, і Володимира Константинова (спікера кримського парламенту – ред.), що ми не дозволимо приймати якісь політичні рішення», – зауважив депутат.
«Але вранці 26 лютого, коли ми прийшли, разом з міліцією стояли загони «самооборони» і козацтва. І це вже визначило їхню позицію і їхнє ставлення. Вони вже були в змові, і ними вже управляли російські ГРУшники», – підкреслив депутат «Європейської Солідарності».
Він розповів, що в ході цих подій виявилось, що в Крим цілеспрямовано прибувають озброєні люди.
«У якийсь момент ми побачили, що в Севастополь організовано прибувають люди. З їх приїздом ескалація посилилася… Ми вже тоді бачили: всі в однаковому чорному одязі, видно було кулезахисні бронежилети і короткоствольні автомати. Було ясно, що це не випадкові люди», – зазначив Ахтем Чийгоз.
Депутат також розповів, що інформацію про цих невідомих людей зі зброєю слідчий вніс до матеріалів кримінальної справи, яку окупанти відкрили проти нього як одного з лідерів кримських татар.
«Надалі в моїй справі виявилися дві довідки. Слідчий робив запит по всьому Криму і отримав відповідь з Севастополя. З’ясувалося, що це «ПВК Вагнера», яка вже була в Севастополі. Це була недбалість слідчого: вшили, а вилучити не встигли. А ми, ретельно це вивчаючи, знайшли. А коли ми їх особисто бачили, то у них під бушлатами було видно бронежилети і автомати», – нагадав він.