Ахтем Чийгоз: анексія Криму починалась із роздачі зброї на вулицях, організованих проросійських груп та бойовиків “ПВК Вагнера”

26 лютого 2014 року біля будівлі кримського парламенту відбувся найбільший на півострові  мітинг на підтримку єдності України, тому щолюди виступали за збереження Криму в складі України. Про це розповівнародний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в інтерв’ю «Крим. Реалії» радіо «Свобода».

«Події, які відбувалися напередодні, викликали побоювання: 23, 24 і 25 лютого біля будівлі Верховної Ради Криму роздавали зброю і російські паспорти. Показав паспорт – взяв зброю. Прямо на вулиці – автомати Калашникова», – розповів депутат.

Він розповів, що на засіданні Меджлісу кримськотатарського народу 25 лютого демонстрували листівки різних маргінальних груп.

«І «Русского единства», і севастопольської організації «Русский блок» – про те, що скликаються «росіяни всього Криму». На листівках писали: «Врятуємо Крим», «Ми хочемо в Росію», – зазначив Ахтем Чийгоз та додав, що з 21 лютого біля Верховної Ради Криму і Ради міністрів постійно збиралися проросійські маргінали, яких приводили організовано.

Ахтем Чийгоз зазначив, що на проукраїнському мітингу зібралось близько 20 тисяч осіб і його учасники прийшли з чіткою метою.

«Наші спікери ставили до відома і депутатів, і Володимира Константинова (спікера кримського парламенту – ред.), що ми не дозволимо приймати якісь політичні рішення», – зауважив депутат.

«Але вранці 26 лютого, коли ми прийшли, разом з міліцією стояли загони «самооборони» і козацтва. І це вже визначило їхню позицію і їхнє ставлення. Вони вже були в змові, і ними вже управляли російські ГРУшники», – підкреслив депутат «Європейської Солідарності».

Він розповів, що в ході цих подій виявилось, що в Крим цілеспрямовано прибувають озброєні люди.

«У якийсь момент ми побачили, що в Севастополь організовано прибувають люди. З їх приїздом ескалація посилилася… Ми вже тоді бачили: всі в однаковому чорному одязі, видно було кулезахисні бронежилети і короткоствольні автомати. Було ясно, що це не випадкові люди», – зазначив Ахтем Чийгоз.

Депутат також розповів, що інформацію про цих невідомих людей зі зброєю слідчий вніс до матеріалів кримінальної справи, яку окупанти відкрили проти нього як одного з лідерів кримських татар.

«Надалі в моїй справі виявилися дві довідки. Слідчий робив запит по всьому Криму і отримав відповідь з Севастополя. З’ясувалося, що це «ПВК Вагнера», яка вже була в Севастополі. Це була недбалість слідчого: вшили, а вилучити не встигли. А ми, ретельно це вивчаючи, знайшли. А коли ми їх особисто бачили, то у них під бушлатами було видно бронежилети і автомати», – нагадав він.