Костянтин Єлісєєв: Зеленський у Мюнхені не згадав про збитий в Ірані український літак – попри те, що постійно заявляє про важливість кожного громадянина

Президент Зеленський має відстоювати національні інтереси України на міжнародних майданчиках, натомість він заграє з агресором і країнами, які не поважають територіальну цілісність України.

Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв в ефірі телеканалу «Прямий», коментуючи ігнорування Зеленським збиття українського літака в Ірані під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції.

«На Мюнхенській безпековій конференції прем’єр-міністр Канади почав свій виступ на конференції і завершив словами і згадкою про цю трагедію. І були на очах сльози в нього. А наш президент ні слова, ні коми не сказав про трагедію, користуючись цим майданчиком. От вам і ставлення, наскільки воно для нас важливе чи не важливе. Напевно, не важливе. Але президент Зеленський каже, що кожен громадянин є важливий. Я вважаю, що він не використовує міжнародні майданчики. Минулого тижня був прекрасний майданчик – Рада безпеки ООН, Генасамблея ООН. Весь світ перед тобою. Будь ласка, кажи, згадуй, нагадуй. Ні слова не було про це сказано», – сказав він.

Також дипломат підкреслив, що Зеленський і українська дипломатія мають тиснути на Іран, примусити його до конструктивної співпраці і визнання російської агресії в Україні.

«Іран визнає, що Крим російський. Він завжди голосує в ООН і на міжнародних майданчиках проти проукраїнських резолюцій. Чому ми маємо їм підігрувати – я не розумію.

Я вважаю, що в цій ситуації треба мобілізувати міжнародну спільноту. Вже є заклики навіть канадських партнерів: давайте тиснути, давайте працювати, давайте більше ініціативи, давайте робити коаліцію друзів і разом працювати, аби примусити Іран все-таки піти на конструктивну співпрацю. Він не перша і не остання країна, яка стикається з такого роду трагедіями. Давайте конструктивно співпрацювати. От і все.

На жаль, поки що я не бачу активної і креативної української дипломатії на цьому напрямі. І треба все-таки подивитися родичам в очі і сказати, що ми недопрацьовуємо в цій сфері, на жаль», – заявив Єлісєєв.