Микола Княжицький: У Зеленського знову починають маніпуляції на мовному питанні, яке українці давно для себе вирішили і жодного суспільного конфлікту тут немає

В суспільстві немає проблеми мовного питання і більшість українців вважає правильним використання української мови державними службовцями, а представники «Слуги народу» і «ОПЗЖ» намагаються маніпулювати даним питанням.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в коментарі журналістам.

«Соціологічні дослідження говорять про те, що більшість українців обстоює те, що українська мова має бути державною. Посадовці мають спілкуватися українською мовою. Жодного суспільного конфлікту з цього питання немає. Це не дискусія всередині суспільства», – сказав він.

Парламентар підкреслив, що ревізія використання української мови як єдиної державної є, фактично, в інтересах країни-агресора.

«Натомість ми бачили, що в Мюнхені в одній з доповідей, яка друкувалася на сайті, і завдяки частині української делегації, зокрема «Європейській Солідарності» зняли, а вже потім знову повісили, але з критичними зауваженнями Атлантичної ради і інших міжнародних інституцій. В цій доповіді говорилося про 12 кроків української ідентичності, які чомусь для нас повинні визначати Росія та інші країни. І доповідь готувалася в Росії», – підкреслив народний депутат.

«Це навіть не наступ на мову, а на Україну, на нашу ідентичність і право бути незалежною державою. І посіпаки агресора роблять все, щоб підняти це питання», – наголосив парламентар», – додав Княжицький.

Закон про мову передбачає не просто використання української як державної, а усесторонній розвиток мови і механізми вивчення української тими, хто вільно не володіє нею.

«Сам Зеленський хоче виглядати хорошим, дивиться в очі Путіну і сподівається, що зможе домовитися про мир на його умовах, що очевидно є абсурдним і смішить і дратує агресора. В законі закладень такі можливості, центру вивчення української мови для підтримки спеціальних цільових програм щодо популяризації української мови», – нагадав політик.

Також Княжицький звернув увагу на те, що уряд Зеленського має подати законопроект про мови національних меншин, який дозволить збалансувати права національних меншин і корінних народів таких як кримські татари.

«Уряд Зеленського і сама теперішня влада не роблять нічого з того, що обіцяла і вимагала перед виборами щодо підтримки української мови. Це ускладнить для деяких людей, які не знають мову виконання деяких статей закону, які вступлять в силу поступово, бо держава мала готувати до цього людей. Але влада Зеленського не хоче цього робити, як не хоче уряд Зеленського подавати законопроект про мову національних меншин», – зазначив він.

«Ми як «Європейська Солідарність» підтримуємо захист мов національних меншин і корінних народів, але уряд для цього нічого не робить, натомість намагається зробити все, щоб виконати забаганки агресора і знищити нашу ідентичність», – підкреслив парламентар.

Він закликав українців допомогти «Європейській Солідарності» захистити українську мову та ідентичність від зазіхань країни агресора і його посіпак.

«Ми бачимо, що спроби переглянути мовне законодавство вже були, коли розглядали закон «Про вищу освіту». І завдяки «Європейській Солідарності» та іншим демократичним партіям не вдалося це зробити. І ми сподіваємося на підтримку всіх українців незалежно від політичної позиції в захисті мовного закону, нашої ідентичності і майбутнього нашої нації», – додав політик.