Росія зобов’язана звільнити кримських татар – бранців Кремля без жодних умов – Ахтем Чийгоз

Консолідована позиція світу і України має змусити Росію звільнити кримських татар, яких утримують у кремлівських в’язницях. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в ефірі телеканалу «Рада».

Він зазначив, діалог між Росією та Україно про звільнення бранців Кремля почався, але ще немає якихось реальних шляхів реалізації цього.

«У питанні політичних заручників потрібно йди шляхом примушування Росії їх відпустити. На кого міняти будемо? У нас немає політичних заручників», – сказав Ахтем Чийгоз.

За його словами, викликає занепокоєння питання можливого звільнення українців в обмін на політичні поступки з боку Києва.

«Вода в Крим? Так не вийде. І більшість з монобільшості також на це не погоджуються, ми з ними спілкуємося», – сказав Ахтем Чийгоз.

«Тобто шлях визволення – це консолідована позиція з нашими партнерами, чітко визначена, що цей злочинець Путін зобов’язаний віддати нам наших хлопців», – підкреслив представник «Європейської Солідарності».

Він також наголосив, що дуже ретельно відслідковується ситуація зі звільненням наших заручників.

Крім того, депутат наголосив на важливості продовження боротьби за звільнення Криму в міжнародних судах проти Росії. «Ми зараз маємо результати по деяким судам, і ми бачимо, як Росію це дратує», – зауважив він.

«Зараз Росія почала відчувати такий вагомий удар через ці суди», – сказав Ахтем Чийгоз та додав, що потрібно продовжувати поповнювати інформацію, збираючи факти порушення Росією міжнародного законодавства, що стане додатковими аргументами в міжнародних судах.