Ростислав Павленко: Ринок землі від Зеленського – це ігнорування прав звичайних селян, які обробляють цю землю

Земельна реформа від Зеленського ігнорує інтереси малих фермерів і селян, а також закладає можливості для розбазарювання державних земель. Про це сказав депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко у відеоблозі.

«Є понад 8 мільйонів гектарів землі, яка знаходиться в державній власності. Тепер без контролю, без мінімальної ціни, яка не дозволила б пограбувати державний бюджет, без розуміння того, як ми захистимось від спроб обійти законодавство, ось це величезне надбання, яке за Конституцією належить всьому українському народу, дуже легко можуть розпродати, розподілити. Гроші можуть або вивезти, або закрити якісь бюджетні дірки. І залишиться країна «на бобах», а ті, хто встигнуть на цьому наваритись, будуть прекрасно себе почувати», – наголосив він.

Депутат підкреслив, що фракція «Європейська Солідарність» наполягає на врахування в законі кількох принципових позицій щодо захисту ринку землі.

«Перш за все мають бути захищені права людини, селянина, українця, який працює на цій землі», – сказав Ростислав Павленко.

Представник «Європейської Солідарності» зазначив, що захистити фермера може встановлення мінімальної ціни на землю для того, щоб її не скуповували за безцінь.

За його словами, для того, щоб український фермер міг купити таку землю має бути запроваджений механізм аграрного банку, який надаватиме кредити під відсоток до 5%.

Також депутат наголосив на важливості створити чесний земельний кадастр, який дасть розуміння того, яка земельна ділянка кому належить, де її межі, в якому вона стані. Наступний рівень – захист самої землі від безгосподарно використання, виснаження чи знищення родючості. Він зауважив, що держава зобов’язана ретельно перевіряти хто купує землю, який земля має паспорт, щоб потім контролювати як земля використовується.

Ростислав Павленко підкреслив, що важливим компонентом закону також має бути захист громади, що живе на цій землі.

«Громада повинна отримати великий реєстраційний збір на свою користь, щоб розпорядитись цими коштами і відлякнути спекулянтів. Покупець буде розуміти, що вклавши в землю, заплативши громаді, він пов’язаний з громадою», – пояснив він.