У театрі на Луганщині українці плекають рідну мову, а депутати Зеленського хочуть повернути в парламент російську – Ірина Геращенко

Спроби депутатів «Слуги народу» переглянути законодавчу вимогу до всіх державних службовців розмовляти українською під час виконання посадових обов’язків викликають запитання – якому народу вони служать.

Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в прямому ефірі під час включення з Луганщини, де вона перебуває з робочою поїздкою.

«У мене хороша російська мова, і я готова навіть з цими панами написати диктант… Але питання в іншому – в повазі до держави. Моя позиція в цьому питанні відома», – прокоментувала Ірина Геращенко ініціативу депутатів фракції «Слуга народу» Максима Бужанського та фракції «Опозиційна платформа – За життя» Олега Волошина законодавчо закріпити можливість використання російської мови в роботі парламенту.

«Запитайте у депутатів «Слуги народу», вони ж обіцяли, що будуть служити українському народу, а їх член (пропонує дозволити депутатам розмовляти в Верховній Раді російською мовою – ред.) кому він служить? Нехай на це дають відповідь самі «Слуги», – сказала вона.

Співголова фракції підкреслила, що «Європейська Солідарність» має чітку та незмінну позицію щодо державної української мови.

«Наша позиція тут очевидна, зрозуміла. Ми з повагою ставимося до російської мови, російської культури і літератури. Але ми є депутатами Верховної Ради України і з цього формується наша місія і візія у захисті нашої державної української мови», – наголосила Ірина Геращенко.

«Ви знаєте, якщо тут у Северодонецьку, у нашому театрі її плекають, то що ми можемо говорити про Верховну Раду України?» – резюмувала співголова фракції «Європейська Солідарність».