Влада боїться правди, і це наша основна зброя – Софія Федина під ДБР

Влада реалізовує дискредитацію захисників України і Революції Гідності і таким чином діє в інтересах Росії і Путіна допомагаючи нав’язувати тезу про державний переворот і обґрунтованість російської участі в подіях на Донбасі.

Про це заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина на брифінгу перед допитом у ДБР.

«Сьогодні заявляють по суті, що має бути перегляд «справ Майдану», по суті 20 лютого в річницю розстрілів на Майдані нам анонсували репресії проти майданівців. Я особисто вважаю, що в державі відбувається переворот, в плані того, що Путін намагається дискредитувати українців, дискредитувати нашу боротьбу, знищити нашу віру в те, що право і справедливість можуть перемагати, десакралізувати, деморалізувати, дискредитувати армію і усіх захисників», – зазначила парламентар. 

Федина підкреслила, що юристи, журналісти і військові мають розповідати українцям правду про системні порушення законодавства і події на фронті.

«Наше завдання, якщо ми хочемо зберегти свою українську державу мають говорити військові і констатувати, що відбувається на передовій. Правду до речі, можна просто повторювати зведення пресслужби Операції об’єднаних сил. Там є вся інформація, яка цікава. 

Мають говорити юристи, тому що те, що відбувається в нашій державі, особливо з політичними репресіями, переслідуваннями ветеранів, волонтерів, військовослужбовців, журналістів. Це не має нічого спільного з юридичною, правовою площиною. Мають сьогодні говорити журналісти, тому що сьогодні кожному свідомому журналісту так само хочуть закрити рота. Погрожують законопроектом про дезінформацію, яким пропонується садити на 15 років тих журналістів чия позиція не згідна з владою», – сказала вона. 

Політик закликала суспільство боротися за збереження свободи слова в Україні і недопустити політичні переслідування.

«Сьогодні усі люди, яким не байдуже те, що є в Україні, які хочуть зберегти оті пориви, з якими ми вийшли на Майдан і п’ять років боролися за Україну. Ми маємо боротися і бути єдиними. Триматися разом і казати правду. 

Сьогодні влада найбільше боїться слова і правди, і це наша основна зброя, якою можна доносити інформацію, позицію до широких мас, а значить перемагати», – наголосила Федина. 

«Я не нічого поганого не сказала, я сказала правду, яка підтверджується щоденними зведення пресслужби Операції об’єднаних сил. На передовій стріляють, на передовій розриваються гранати, на передову небезпечно приїжджати в білій чи голубенькій сорочці. Ще раз нагадаю, що з початку цього року дуже активізувалися снайпери, а як тільки ти виділяєшся на фоні, значить ворожі снайпери спрацьовують», – додала вона. 

Також вона зазначила, що спроби притягнути її до відповідальності за висловлювання про Зеленського є порушенням конституційного права на свободу слова.

«Я однозначно вважаю це політичними переслідуваннями, натиском на свободу слова. Свобода слова є гарантована кожному громадянину України 34 статтею Конституції України і 10 статтею Європейської конвенції з прав людини. Кожна людина має право на свободу слова, на свободу думки і на свободу висловлення своєї позиції», – підкреслила парламентар.