Зеленський та його команда вміють імітувати владу, але в критичній ситуації не можуть діяти ефективно – Володимир В’ятрович

Критична ситуація, яка склалася 20 лютого під час евакуації українців з китайського Уханя, показала неспроможність влади діяти. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович.

«Як політик я можу бачити загрозу від некомпетентності влади. І мені здається, що ця загроза вже дуже чітко проявилася і в цій ситуації. Та і взагалі – останні місяці цієї влади показали, що будь-яка критична ситуація показує її неспроможність діяти в критичній ситуації. Тобто наша нова влада вміє «імітувати владу», – зазначив В’ятрович.

«Очевидно, актори гарно вміють грати свої ролі. Але як тільки стається справді якась критична ситуація, влада сиплеться. Я маю на увазі ситуацію з Іраном, збитим українським літаком і ті дії, які були – чи особисто президента Зеленського, чи його оточення – абсолютно не вселяють довіри, що це влада, яка вмітиме боротися з якимись іншими серйозними загрозами», – сказав він.

Він зазначив, що дії влади в умовах розповсюдження коронавірусу в світі були неефективними. Крім того, евакуація українців з епіцентру розповсюдження вірусу розтягнулася на три тижні.

«Дуже дивні дії міністра охорони здоров’я, яка замість того, щоб справді координувати роботу, опиняється раптом серед тих, хто пішли на карантин, по суті усунувшись від цього процесу…», – додав він.

«Насправді, що зараз має лякати і що справді лякає громадян України – це неспроможність влади справлятися з кризовими ситуаціями. Коли я говорив про те, що треба говорити про якийсь перерозподіл ресурсів, про якесь додаткове виділення коштів, – я не впевнений, чи це можливо для цієї влади», – зазначив парламентар.

«Я як депутат заслухав звіт прем’єр-міністра у Верховній Раді, і я не почув взагалі там жодної цифри. Ми чули слова «круто», «жестяк» і так далі – але жодних цифр, жодних фактів, взагалі жодного розуміння того, що відбувається в країні. І в мене склалося враження, що прем’єр-міністр просто не уявляє, що відбувається в країні. А не маючи картини, що відбувається в країні, приймати рішення щодо якогось перерозподілу ресурсів, очевидно, майже неможливо. Отже, саме це мене і найбільше лякає», – додав В’ятрович.