Ахтем Чийгоз: Путін – це злочинець, а не партнер і він має понести покарання за агресію проти України

Влада відокремлює питання Криму від всієї України і недостатньо тисне на Росію в цьому питанні. Зеленський має постійно наголошувати, що Крим – Україна і будь-які обміни Донбасу на Крим є неприпустимими.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в коментарі журналістам.

«Крим згадується недостатньо після зміни влади в Україні. Поведінка нової влади на міжнародних зустрічах з партнерами викликає значне занепокоєння. Боротьбу за Крим не можна відокремлювати від боротьби за Україну. Чим більш єдине буде суспільство, чим сильніше буде наша армія і міжнародна співпраця, тим ефективніший буде результат.

Позиція українського суспільства і влади дуже важлива для кримчан. В них є надія повернутись в Україну. Вони вірять в нас і в них немає ніякого майбутнього з Росією», – сказав політик.

Також він наголосив, що головними інструментами протидії агресору мають бути міжнародні санкції, суди і потужна армія.

«Крим потрібно визволяти. Такі дії, як були зроблені п’ятим Президентом, коли намагалися взяти під контроль наше ж море – це треба далі продовжувати. Суди, в яких ми намагалися п’ять років дотиснути Росію, не можна в жодному разі відмовлятися від них і йти на якісь домовленості. Потрібно тиснути на ворога. Потрібно нашим міжнародним партнерам намагатися донести, що Путін – це злочинець, а не партнер. Він має понести покарання за вбивства наших громадян», – зазначив парламентар.

Чийгоз підкреслив, що переслідування чинною владою захисників України є неприпустимим.

«Влада ганьбиться на міжнародній арені і всередині України, коли переслідує захисників держави по надуманим причинам. Представники моновлади зобов’язані вимагати від правоохоронців, щоб це зупинилося. Це неприпустимо», – зауважив представник «Європейської Солідарності».

«Зараз в російських тюрмах більше 130 кримчан. Вони всі є в списках на обмін, але яким шляхом їх будуть звільняти поки не відомо. Ми маємо вимагати, щоб Путін їх просто відпустив, тому що вони не вчинили жодних правопорушень», – додав народний депутат.