Зеленський не висловив чіткої позиції щодо «12 пунктів» мюнхенського плану, який є планом здачі національних інтересів – Костянтин Єлісєєв

Небезпечними і одночасно показовими стали «12 пунктів» Мюнхенської безпекової конференції, які підтвердили загрозливу тенденція до пошуку шляхів досягнення миру з Росією за рахунок українських інтересів. Про це написав дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв аналізуючи результати команди Зеленського в міжнародній політиці в блозі «Середина лютого дипломатії Зеленського: плюси та мінуси» на сайті Lb.ua.

«Дванадцять пунктів» Мюнхенської безпекової конференції ледь не стали російським проривом за спиною оборони Києва», – підкреслив дипломат.

«Добре, що майже в унісон спрацювали дипломатичні зусилля американських друзів, п’ятого Президента України Петра Порошенка та вітчизняного МЗС, які твердо виступили проти токсичних підходів. Але чіткої позиції самого президента Зеленського на цей мюнхенський документ ми так і не почули, хоча і трибуна, і нагоди були», – зазначив Костянтин Єлісєєв.

За його словами, цей випадок, як і дискусії у рамках і навколо Мюнхена, засвідчили, що існує загрозлива тенденція до пошуку шляхів якнайшвидшого умиротворення з РФ за рахунок українських інтересів.

«Мюнхенський папірець» – це «жовта картка» всій українській владі, а його зміст є небезпечним та одночасно показовим. Миру більше чекають не від Росії, а від України, що глибоко помилково», – зазначив дипломат.

Костянтин Єлісєєв зауважив, що до цього підштовхнула світову спільноту владна команда.

«Сподіваємося, що у коридорах вітчизняної дипломатії серйозно поставилися до виклику «12 мюнхенських кроків» і зафіксували ключові больові точки. Є великі питання і до української зовнішньої розвідки, яка мала б попередити цю небезпечну провокацію і не допустити публічної появи антиукраїнського документа», – наголосив він.