Комітет виборців України заявив про можливість зриву «Слугою народу» довиборів до парламенту на 179 окрузі на Харківщині

Комітет виборців України заявив про стурбованість можливістю зриву довиборів до Верховної Ради України на 179 окрузі.

Про це повідомляє Комітет виборців України на своєму офіційному сайті.

Подібні дії влади можуть бути спрямовані на зрив виборчої кампанії, тому що кандидат від «Слуги народу» за прогнозами соціологічних досліджень програє вибори.

«24 лютого було прийнято Постанову ЦВК №57 «Про зміни в складі окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 15 березня 2020 року в одномандатному виборчому окрузі № 179», якою було замінено половину членів комісії та її голову. Зокрема, достроково було припинено повноваження голови та члена комісії від політичної партії «Слуга Народу», а також замінено чотирьох членів комісії, включених до складу ОВК за поданням голови ЦВК.

Той факт, що одночасно було замінено значну кількість членів комісії, в тому числі, тих осіб, які були подані головою ЦВК викликає низку запитань та непорозумінь. За оцінкою КВУ таке рішення було прийнято досить неочікувано та без належного пояснення причин і мотивів такого кроку. Відповідне рішення може поставити під сумнів стабільну роботу комісії за два тижні до дня голосування і призвести до спроб вчинення незаконних дій під час голосування та встановлення результатів виборів», – йдеться в повідомленні КВУ.

«Не зрозумілими також залишаються мотиви для проведення таких змін: попередньо КВУ не мав підстав вважати, що в діях окремих членів комісії могли спостерігалися певні незаконні наміри. Натомість, якщо члени комісії вирішили бути замінені за власним бажанням, то це викликає здивування, оскільки синхронно були замінені і члени комісії від «Слуги Народу», і від ЦВК», – повідомляє Комітет виборців України.