Іванна Климпуш-Цинцадзе: Влада Зеленського ухвалює рішення, які суперечать Угоді про асоціацію з ЄС

Влада Зеленського на словах декларує євроінтеграцію України, а на ділі робить недостатньо для виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі журналістам. Більше того – зазначає депутат – частина рішень монобільшості та урядовців прямо суперечить Угоді про асоціацію. 

«У нас є серйозне «провисання» в кількох сферах, на які ми вже неодноразово вказували, зокрема транспорт. В нас немає жодного законопроекту, який би регулював відповідно до угоди ті чи інші транспортні підгалузі – залізничний, водний транспорт, чи автомобільний транспорт, чи перевезення небезпечних вантажів. Так само провисає завдання в екологічній галузі, в енергетиці. Для нас це є серйозним завданням», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

«В усіх європейських країнах, які рухалися до членства в ЄС, головне завдання – виконання угод і з набуття членства і попередніх угод про співробітництво. А воно якраз покладалось на уряди. Уряд України на сьогодні не надає тих пропозицій, які б мали виходити з уряду. Більше того, ті пропозиції, які виходять з уряду, наприклад, закон про працю, вони не просто суперечать Угоді про асоціацію, вони суперечать нашим міжнародним зобов’язанням в рамках Конвенції міжнародної організації праці, а й суттєво звужують права наших громадян, що є неприпустимим», – додала депутат.

За словами Климпуш-Цинцадзе, в деяких галузях вже відчутні досить серйозні проблеми з точки зору виконання Угоди.

«Якими є наші пріоритети з точки зору співпраці з ЄС? Ми їх підтримуємо, це підписання угоди про відповідність товарів, так званий промисловий безвіз. Тепер ми очікуємо моменту, поки ЄС направить нам моніторингову місію для визначення, наскільки Україна вже виконала підготовчу роботу для того, щоб підписати цю угоду.

Потім підписання угоди про спільний авіаційний простір. Можливості для цього з’явилися після виходу Великої Британії з ЄС. Очевидно, далі йтиметься про секторальну співпрацю і головні сектори, з якими визначився ще попередній уряд, в якому я працювала і за попереднього президента Порошенка – це енергетика, митна співпраця, свобода і безпека, інтеграція України до цифрового ринку ЄС. Це головні напрямки секторальної інтеграції», – зазначила парламентар.