Ніна Южаніна: Зеленський хоче скасувати закон про люстрацію, щоб призначати на посади людей Януковича

Нинішня влада через скасування закону про люстрацію прагне повернути на державну службу діячів часів Януковича. Про це наголосила народний депутат від «Європейської Солідарності» Ніна Южаніна в коментарі журналістам.

«Скасування закону про люстрацію є неправильним і неприпустимим. Як показує практика інших країн, до такого закону можливі якісь зміни, уточнення, але не повне його скасування. Якщо люстрація вже відбулась, то повернення не може бути. Не можна заднім числом виправдовувати чи надавати інший статус ілюстрованим особам», – зауважила парламентар.

Політик підкреслила, що кадровий голод нової влади може повернути токсичних і одіозних людей часів Януковича, а це реальна небезпека для зовнішньополітичного курсу країни.

«Це робиться тому, що лавка запасних у них дуже коротка, а кадровий голод настільки великий, що немає кого призначати на посади. Призначення сьогодні одіозних людей, які точно мали відношення до управління державою в часи Януковича, і які точно не можуть бути при владі зараз – це означало би зміну курсу країни. Допуск таких людей до влади означатиме імплементацію в законодавство країни їхньої логіки часів Януковича», – наголосила народний депутат.

Вона зазначила, що зміни ж до закону про люстрацію мають бути професійні і обов’язково узгоджені із суспільством.