Зеленський хоче сформувати тотально підконтрольну виконавчу вертикаль – Софія Федина

Зміни в уряді потрібні для приходу тотально підконтрольних президенту Зеленському людей. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина в коментарі журналістам.

Вона зауважила, що досі не має чіткої інформації, яких міністрів планують замінити в уряді і яких кандидатів будуть пропонувати розглянути парламенту.

«В кулуарах проходять абсолютно різноманітні сценарії, абсолютно різноманітна інформація – хто залишається, кого звільняють», – сказала депутатка.

«Мене найбільше турбує питання чому мовчать про кандидата на міністра оборони та взагалі питання заміни міністра оборони. Нам відомо, що вже були три потенційні кандидати на співбесіді, і когось із них розглядають як потенційного нового міністра оборони», – зазначила представниця «Європейської Солідарності».

За її словами, в контексті заміни міністра оборони є побоювання що зміниться і політика України у питання захисту територіальної цілісності та суверенітету України.

«Я знаю, що міністр Загороднюк виступає категорично проти відведення військ. В цьому контексті у мене викликає занепокоєння, що невже шукають того, хто можливо буде погоджуватись на усі відведення, і хто не буде бачити бойових втрат українського війська, коли Російська Федерація наступає, зокрема у місцях відведення військ», – зазначила Софія Федина.

«На жаль, в кулуарах не обговорюється заміна міністра економіки. Що було б дуже важливо задля того, щоб Україна працювала, а не вчилася чхати в лікоть чи в коліно», – також зауважила вона.

«Ці моменти дуже турбують. Тому що я розумію, що зараз намагаються всі переформатування зробити з акцентом на лояльних людей, як не будуть мати власної позиції, а будуть тотально підконтрольні», – заявила Софія Федина.

При цьому вона висловила занепокоєння, що в новий уряд можуть повернутися люди, які працювали на режим Януковича.

«Скасування закону про люстрацію відкриє їм дорогу до органів влади. А оскільки ми розуміємо, що це є реванш, вони будуть намагатися якомога більше познущатися з тих людей, які посміли боротися за свободу в часи Революції Гідності, і з моменту початку московської агресії в Україні. Тому в контексті завтрашнього розгляду питань уряду, можливого розгляду питань генпрокуратури – це є шалено небезпечно», – додала вона.