Софія Федина: Мир визначається не тим, що ми перестаємо стріляти, а тим, що ми примусимо агресора забратися із нашої землі

Зеленський має зрозуміти, що тільки сильна армія, перехід до стандартів НАТО і підтримка захисників України – це шлях до справжнього миру і відновлення територіальної цілісності України.

Про це заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина з трибуни парламенту під час обговорення призначення міністра оборони.

«Напевно я буду говорити не популярні речі, тому що на передовій таки стріляють, і на передовій таки розриваються гранати.

І поза тим, що у нас люблять казати що тиша і ми рухаємося до миру тільки за 2020 рік уже загинуло 17 військовослужбовців. Ми маємо багато поранених ми маємо масовані обстріли ми маємо захоплення наших позицій і ще дві спроби прориву нашої лінії оборони московським агресором», – сказала вона.

Також вона зазначила, що захист державою і владою українських військових і посилення армії має стати головними пріоритетами Зеленського, якщо він хоче миру для України.

«Я скажу напевне істину для усіх, що мир не визначається тим, що ми перестаємо стріляти. А мир визначається тим наскільки ми заставимо агресора забратися із нашої землі.

А для цього потрібна сильна і боєздатна армія. І сильна і боєздатна армія і тим паче мотивована армія не робиться через відведення військ, через скорочення програм, зокрема ракетної програми. Вона не твориться переслідуванням ветеранів та військовослужбовців, а тим паче їхньою дискредитацію», – підкреслила Федина.

«Для того щоб армія була сильна і мотивована ми маємо впроваджувати стандарти НАТО, ми маємо розвивати співпрацю з нашими європейськими закордонними партнерами. Ми маємо підвищити рівень забезпеченості. Але що більше, пане президенте, військовослужбовці мають відчувати надійний тил, а не бути десь на узбіччі нашої держави», – зауважила парламентар.

Федина зазначила, що неприпустимим є ігнорування Верховним головнокомандувачем вбивств захисників, які відбуваються на фронті постійно, а також закликала Зеленського захищати українських військових, як це роблять керівники інших держав.

«Коли так виглядає що в нас не вистачає часу ані вшанувати їх хвилиною мовчання, ані зустріти загиблих належним чином. Тому що загиблих в авіакатастрофі зустрічали з почестями, а загиблих в зона АТО навіть стараються чомусь на офіційному рівні не згадувати. Коли вбили турецьких військових – ви бачили реакцію Туреччини. Всьому світу показали, що турецьких військових вбивати не можна», – додала вона.

«Я хочу щоби моя держава таким самим чином заступалася за свою армію і наша армія буде здатна захищати нас. І тому ми хочемо, щоб у нас був міністр оборони, міністр оборони саме України. А ще ми хочемо, щоб Верховний головнокомандувач був на передовій захисту безпеки і оборони нашої держави. А конструктивну критику він сприймав як заклик до активізації боротьби за державу. Боріться за нашу державу як лев, будь ласка», – наголосила Федина.

«Прошу, щоб ми піднялися і вшанували хвилиною мовчання того бійця загиблого вчора бійця про якого ніхто навіть згадувати не хоче. Наші бійці – це наша гордість і сила, тому вічна пам’ять герою», – закликала вона.